امروز: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

دکتر انگجی: راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی آینده‌نگرانه بود

تاریخ خبر: دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 - 15:55
تعداد بازدید: 212
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی آینده‌نگرانه و ژرف‌اندیشانه بوده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز، دکتر سیدجواد انگجی در جلسه ویژه شورای نظارت و هماهنگی سما دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به نزدیکی سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی و اعلام آن از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال 61 افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با تأیید امام راحل تأسیس شد و با ژرف‌اندیشی توانست باری از دوش آموزش عالی بردارد.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی از واحد تبریز به عنوان نخستین واحد دانشگاه آزاد اسلامی یاد کرد و گفت: در ابتدای تأسیس این دانشگاه حتی محتاج یک اتاق بودیم اما با توکل بر خدا ثابت کردیم می‌توان با دست خالی نیز موفق شد.

وی تأکید کرد: در راستای رشد و شکوفایی و درخشش سما همه تلاش می کنیم و دانشگاه در اختیار مجموعه سما است .

انگجی کار و فعالیت در دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان یک محیط علم و فرهنگ، نعمت خداوندی دانست و گفت: آموزش جوانان و آینده‌سازان کشور و تلاس در پیشبرد علم و معرفت توفیق بزرگی است و برای همه تلاشگران این دانشگاه مخصوصاً مدیران و سکان‌داران جدید آن آرزوی موفقیت می‌کنم.

دکتر شهریار حسن زاده معاون سما استان آذربایجان شرقی هم گفت: اکنون در مجموعه سما این استان 23 مدرسه با دو هزار و 444 دانش آموز و 11 آموزشکده با پنج هزار 441 دانشجو به همراه 110 همکار آموزشی و 13 عضو هیأت علمی مشغول هستند.

وی افزود: سال گذشته با افزایش آمار دانش‌آموزان و کاهش 0/4 درصدی دانشجو مواجه بودیم که نشان از فعالیت رو به رشد سما در استان دارد که مرهون هدایت و مدیریت دکتر انگجی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی است.

حسن زاده از راه‌اندازی سیستم آموزش سه بعدی خبر داد و گفت: سیستم آموزش سه بعدی هولوگرافیک یک شیوه جدید آموزشی است که توسط همکاران طراحی شده و در دو ماه آینده به بهره برداری کامل خواهد رسید.

جلسه ویژه شورای نظارت و هماهنگی سما دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به همت معاونت سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و اداره کل روابط عمومی استان با حضور اعضای این شورا در سالن شمس واحد تبریز برگزار شد.