امروز: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

زرهانی: روند مجموعه سما رو به تکامل است/ تلاش برای راه‌اندازی مدارس جدید

تاریخ خبر: دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 - 15:57
تعداد بازدید: 212
معاون دانشگاه و رئیس سما دانشگاه آزاد اسلامی امروز در واحد تبریز گفت: روند مجموعه سما رو به تکامل است، این روند نشانه بلندهمتی مجموعه و انسجام و همدلی است که به هم‌افزایی منجر و قدرت سیستم را بالا می‌برد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز  در جلسه ویژه شورای نظارت و هماهنگی سما دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به روند تکاملی سما تصریح کرد: با افول منحنی دانشجو و صعود منحنی دانش‌آموزان کشور تا سال 1404 مواجه هستیم که این امر منجر به ایجاد فضاهای اضافی و صندلی‌ها و کلاس‌های خالی می شود و مدیریت بهره‌وری اقتضا می‌کند که اگر بتوانیم نوعی صرفه جویی و تجمیع در فضاها انجام بدهیم و آموزشکده‌ها و دفتر اداری سما را به دانشگاه بیاوریم تا فضاهای خالی شده را به مدرسه تبدیل کنیم.

وی با توجه به پایین بودن شهریه مدارس سما در مقایسه با سایر مدارس غیردولتی گفت: می‌توان میزان شهریه را بهبود بخشید و در کنار آن به دانشجویان نیازمند نظیر کمیته امداد و بهزیستی و خانواده شهدا و ایثارگران با اعمال تخفیف کمک کرد.

زرهانی به توسعه کمی و کیفی مدارس تأکید کرد و گفت: مدارس و آموزشکده‌های سما، غیردولتی و غیرخصوصی هستند و احدی از آن نفعی نمی‌برد و با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان سازمانی بزرگ از سما پشتیبانی می‌کند از جایگاه ویژه‌ای برخوردار و مورد توجه خانواده‌هاست و با برند دانشگاه آزاد می‌توانیم به خانواده‌ها اطمینان داده و اعتماد آنها را جلب کنیم.

وی با اشاره به تاریخچه مدارس ایران بیان کرد: تبریز پایگاه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش بوده و برای راه‌اندازی مدارس جدید باید تلاش کرد و تشکیل کارگروه برای تبیین راهکارهای لازم از مقتضیات آن است.

پس از سخنان دکتر زرهانی اعضا به بررسی دستور جلسه پرداختند و در ارتباط با تأسیس مدرسه‌ای زیر نظر آموزشکده و راه‌اندازی رشته‌های جدید تحصیلی و صدور مجوز و اختصاص بودجه برای تبلیغات در راستای جذب دانشجو و تمدید مجوز تعدادی از کارکنان سما اتخاذ تصمیم کردند.

جلسه ویژه شورای نظارت و هماهنگی سما دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به همت معاونت سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و اداره کل روابط عمومی استان با حضور اعضای این شورا در سالن شمس برگزار شد.