امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

معاون آموزشی واحد تبریز: مرتبه علمی استادان در حال افزایش است

تاریخ خبر: چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 - 08:15
تعداد بازدید: 309
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گفت: از سال 95 تاکنون حدود 390 نفر مورد ترفیع قرار گرفته‌اند که نشانگر افزایش روند مرتیه علمی استادان است.

 

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، دکتر حمید میرزایی در مراسم گرامیداشت هفته معلم با اشاره به آمار استادان این دانشگاه گفت: اکنون 513 عضو هیأت علمی تمام وقت و 660 نفر هیأت علمی مدعو داریم.

وی از به روز رسانی سرفصل رشته‌ها با تأکید بر آخرین سرفصل مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در برنامه نرم‌افزاری سیدا خبر داد و گفت: کاهش ظرفیت و تراکم کلاس‌های درسی در حدود بخشنامه‌های ذی‌ربط، اخذ کد شناسه تدریس برای تمام استادان تمام وقت و مدعو و تقاضای تأیید رشته تحصیلی برای استادان حق‌التدریس برخی از اقدامات اخیر حوزه معاونت آموزشی واحد تبریز بوده است.

میرزایی به برگزاری 12 آزمون زبان انگلیسی (EPT) و 4 آزمون (IELTS) اشاره کرد و افزود: برگزاری جلسات هم‌اندیشی  با استادان و دانشجویان و فعال کردن شورای تخصصی آموزشی در سطح گروه‌های آموزشی و دانشکده‌ها از دیگر اقدامات این معاونت بوده است.

در ادامه دکتر مهناز سعیدی، دکتر محمود طباطبایی، سیروس جلیلی، دکتر رحیم وکیل زاده، دکتر نیما جعفری نویمی‌پور، دکتر سیما ضیغمی، دکتر مجیدباقرزاده، دکتر افشین جوادی، دکتر مینا زعفرانچی‌زاده و دکتر شهرام حنیفیان به عنوان استاد نمونه این دانشگاه معرفی و از آنان تجلیل شد. از اعضای هیأت علمی، عضو کمیته‌ها و شوراهای حوزه آموزش و کارمندان پیشکسوت این حوزه نیز قدردانی شد.

مراسم گرامیداشت هفته معلم و تجلیل از مقام شامخ استادان و فعالان حوزه آموزش دانشگاه با حضور دکتر انگجی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، معاونان و روسای دانشکده‌ها، استادان، کارمندان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز امروز در سالن شهریار این دانشگاه برگزار شد.