امروز: شنبه 4 خرداد 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

حمایت روسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی آذربایجان شرقی از دکتر ولایتی

تاریخ خبر: یکشنبه 18 تیر 1396 - 09:47
تعداد بازدید: 178
روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با صدور بیانیه‌ای از مدیریت دلسوزانه و مدبرانه دکتر ولایتی در جلوگیری از ایجاد هرگونه قانون‌شکنی و حریم شکنی در مورد دانشگاه آزاد اسلامی حمایت و از وی قدردانی کردند.

به گزارش خبرنگار آنا از تبریز، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 

باسمه تعالی

دانشگاه آزاد اسلامی یک امید برای سیل مشتاقان تحصیلات عالیه در سراسر کشور است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی )

 

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دست آوردهای ماندگار انقلاب اسلامی است که با هدف خدمت به علم و فرهنگ میهن اسلامی از طریق ارتقای سطح دانش و پژوهش، تامین نیروی انسانی متخصص و گسترش علم به اقصی نقاط کشور با حمایت مستقیم حضرت امام (ره) تاسیس شد و در مدت نسبتا کوتاهی تبدیل با سرمایه عظیم فرهنگی نظام اسلامی شد.

 

وجود حدود ۴۰۰ واحد دانشگاهی، میلیون‌ها متر مربع فضای آموزشی در سراسر کشور، ۷۰ هزار عضو هیات علمی، ۵ میلیون دانش آموخته در رشته های مختلف، دایر کردن ۱۱۰۰۰ آزمایشگاه و کارگاه تخصصی و ... حاکی از وجود توانمندی و پتانسیل بالای این دانشگاه دارد.

در سالی که از سوی مقام معظم رهبری مزین به نام تولید و اشتغال شده است، می‌رفت تا با سوگیری های سیاسی و بدسلیقگی و تعمد در تفسیرِ نفسانیِ قانون توسط بعضی از کارشناسان و مدیران از میزان ظرفیت مناسب این نهاد علمی کاسته و آینده آموزش عالی و تحصیلات تکمیلیِ کشور به دوش موسسات بی کیفیت گره بخورد.

دکتر علی اکبر ولایتی رئیس محترم هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اما با مدیریت جهادی و هوشمندانه و مدبرانه خود نه تنها از ایجاد هرگونه مشکل غیرقانونی برای دانشگاه آزاد جلوگیری کردند، بلکه بذر امیدی در دل یکایک دانشگاهیان و علاقه‌مندان به این دانشگاه کاشتند تا باز امید فراوان داشته باشیم که در کنار ایشان و پا به پای سایر دلسوزان به قله های پیشرفت و سربلندی خواهیم رسید.

سخنان قاطع دکتر ولایتی در حمایت و صیانت از کیان، کمیّت و کیفیت دانشگاه آزاد اسلامی مقبول تمامی دلسوزان گذشته و حال این دانشگاه و مدیران و روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی شد. علاوه بر تحسین این مواضع، حمایت قاطع خود را از اقدامات و تلاش های بی وقفه مدیریت دانشگاه آزاد برای آنچه که حفظ دستاوردها و استقلال این‌ موسسه غیردولتی است ابراز داشته، از مجلس محترم خواستار اقدام عاجل برای حل نهایی مشکل بوده و از خداوند قادر متعال خواهانیم در این راه، بندگان‌ مخلص خود را شامل رحمت و لطف خود قرار داده و موفق بدارد.ان شاالله