امروز: پنجشنبه 10 مهر 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

بر مدار زینب (س) از کربلا تا شام در واحد تبریز

تاریخ خبر: شنبه 22 مهر 1396 - 08:58
تعداد بازدید: 273
ویژه برنامه  بر مدار زینب ( ع) از کربلا تا شام با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و فرمانده قرارگاه حضرت زینب (ع) جبهه مقاومت سوریه در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز، دکتر سیدجواد انگجی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا گفت: «سیزده نفر از دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در راه اسلام شهید شده اند که سه تن ازآنها به نام‌های شهید صادق عدالت اکبری، شهید محرم علیپور وشهید حامد جوانی جزو شهدای مدافعان حرم بوده و از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی هستند.»

رئیس واحد تبریز با بیان اینکه هیچ وقت این عزیزان فراموششان نمی کنیم و هیچ فاصله ای بین ما وخانواده آنها وجود ندارد افزود: «عزیزانی که در دانشگاه ما هستند اعم از بسیجیان، اساتید و دانشجویان و کارمندان، در بین آنها افرادی هستند که همواره پشتیبان جبهه های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس بوده و در حال حاضر نیز که نوع مبارزه فرق کرده است، در خط مقدم مبارزه با دشمن هستند و ما قدردان همه آنها هستیم.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به دیدار اخیر خود با سردار کریمیان و سردار نوعی اقدم گفت: «نوعی اقدم از رزمندگان اسلام و از مدافعان حرم هستند. حضور در دانشگاه و صحبت های وی، مایه خیر و برکت خواهد بود.»

در ادامه سردار رحیم نوعی اقدم فرمانده قرارگاه حضرت زینب (ع) جبهه مقاومت سوریه ضمن درود به ارواح طیبه شهدای ، روح بلند و ملکوتی امام راحل و عرض ارادت خدمت مقام معظم رهبری و خدمت خانواده های شهدا و جانبازان ، ایثارگران و بسیجیان گفت: «من انس و الفت خاصی با دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی دارم و چندین سفر راهیان نور را هم در خدمت بسیجیان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز بوده ام و نسبت به سایر دانشگاه ها یک ارتباط قلبی و نزدیکی دل بیشتری با این دانشگاه دارم و خیلی شفاف به اساتید و دانشجویان دانشگاه عرض می کنم که دوستتان دارم و این واقعا حرف قلبی من است.»

وی با توجه به اقدامات تربیتی در سوریه گفت: «ادبیات ما در جنگ سوریه برگرفته از ادبیات 8 سال دفاع مقدس، ادبیات عاشورا و ادبیات شهید باکری است. این درحالی است که مخاطبین ما عرب زبان بوده و فرهنگ متفاوتی دارند.»

نوعی اقدم افزود: «با بکارگیری عشق واخلاص و صمیمیت (تنها زبانی است که به ترجمه نیازی ندارد) توانستیم با برداران سوری تعامل و آنها را تربیت نماییم. ما این افراد را جذب کردیم و آموزش دادیم و حتی از افراد بیسوادشان هم فرمانده ساختیم و الان قهرمانانه می جنگند و فرماندهی می کنند. الان در میدان رزم طوری شده است که دور من حلقه می زنند که مبادا گلوله به من اصابت بکند.»

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (ع) با اشاره به اینکه ما در سوریه تنها تشکیلاتی هستیم که 1700 افسر ارشد سوریه را آموزش داده ایم گفت: «باید به مربیان شیوه جدیدی را یاد داد تا بهتر بتوانند متربیان را تربیت کنند. اینکه در طرف مقابل نمیتوانیم تاثیر بگذاریم و یا طرف مقابلمان تاثیر نمی پذیرد ناشی گری ماست. اگر آدمی تربیت کنید که آن علمی را که بدست آورده در مسیری که شما میخواهید استفاده کند و تبدیل به یک انسان مجاهد، حسینی ، شجاع ، آزادی خواه، تلاشگر و عادل بشود شما هنرمند هستید. قلبها دست خداست ، اگر از راه خدا وارد شویم واقعا قلبها منقلب میشوند و همه چیز در مسیر خودش قرار می گیرد.»

نوعی اقدم با بیان اینکه در صحنه جنگ و نبرد ما پیروز میدان هستیم ادامه داد: «استکبار اهدافی از این جنگ داشت که مهمترین هدف تسلط برسوریه بود. آنها می خواستند مرزهای ایران را ناامن کرده و بر حزب الله تسلط یابند تا اسرائیل از ناامنی در بیاید . بهترین و بیشترین امکانات را در این نبرد استفاده کردند ولی نتوانستند به هدف شوم خود برسند. استکبار برای رسیدن به هدف می گفت باید اسد برود ولی امام خامنه ای فرمود ، اسد باید بماند،آمریکا غلط می کند، بروید به ارتش سوریه کمک کنید.»

وی اظهار کرد: «در تجزیه و تحلیل پیروزی و شکست مولفه میدانی و نظامی، سیاسی و مولفه عنصر نیروی انسانی وجود دارد که آمریکا و اروپا در هرسه شکست خورده اند. ولی ما با توکل به خدا و توسل به اهل بیت پیروز میدان هستیم.»

نوعی اقدم با بیان اینکه در دفاع از نظام و در مقابله با دشمنان باید یارگیری و جذب زیاد داشته باشیم ابراز امیدواری کرد: «باید به گونه ای باشد که ارتباط بین سنگر علم ودانش با سنگر میدان مقاومت برقرارشود طوریکه اگر در اینجا به مقام و درجه علمی رسیدیم در میدان مقاومت هم بتوانیم فرماندهی کنیم.»

ویژه برنامه بر مدار زینب ( ع) از کربلا تا شام به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و با حضور فرماندهان محترم بسیج اساتید و بسیج دانشجویی و خانواده های معظم شهدا وایثارگران و دانشگاهیان در سالن شهریار این دانشگاه برگزار شد.»