امروز: شنبه 3 آبان 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

دکتر ولایتی در جمع خبرنگاران: کار ترامپ در هتک حرمت قدس جرقه در انبار باروت بود/ آمریکا به دنبال آشوب مجدد در رقه است

تاریخ خبر: شنبه 25 آذر 1396 - 08:42
تعداد بازدید: 339
رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در سوریه به ویژه رقه دنبال این هستند که آشوب مجدد ایجاد کنند، تاکید کرد: قطعاً دولت و مردم سوریه و خط مقاومت آنها را اخراج خواهند کرد و با سرشکستگی از منطقه خارج خواهند شد.

به گزارش  اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، دکتر علی اکبر ولایتی در حاشیه آیین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در هفتمین سفر استانی در جمع خبرنگاران درباره حضور آمریکا در منطقه گفت: با برچیده شدن بساط داعش، عوامل اصلی آمریکا برای ایجاد آشوب در منطقه از بین رفته است و آمریکایی‌ها چه بخواهند و چه نخواهند باید از منطقه بروند و هیچ دلیلی برای حضور آنها در غرب آسیا وجود ندارد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل ادامه داد: کسانی می‌توانند در کشورهای منطقه حضور داشته باشند که اهل منطقه بوده یا به دعوت دولت‌های قانونی حضور دارند. همانطور که ایران به دعوت عراق در این کشور حضور مستشاری دارد، یا به دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور قانونی داشته است.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها بدون دعوت به منطقه آمده‌اند و با زور و سلطه‌جویی که خوی آنهاست، در سوریه به ویژه رقه دنبال این هستند که آشوب مجدد ایجاد کنند. اما قطعاً دولت و مردم سوریه و خط مقاومت آنها را اخراج خواهند کرد و با سرشکستگی از منطقه خارج خواهند شد.

کار ترامپ جرقه در انبار باروت بود

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اقدام ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: کاری که ترامپ کرده است جرقه ای به انبار باروت عواطف، احساسات و اعتقادات جهان اسلام زده است و کاری از این بدتر نمی‌شد که رئیس جمهور آمریکا انجام بدهد.

دکتر ولایتی ادامه داد: پیش از این روسای جمهور آمریکا جرأت این کار را نداشتند و به فردی احتیاج داشتند که در تصمیم گیری‌هایش تعقل حاکم نیست.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تأکید کرد: درست است که قدس مورد بی‌حرمتی قرار گرفته است اما باید بدانند که مسلمانان به ویژه فلسطینی‌ها و حامیان آنها نخواهند گذاشت آب خوش از گلوی آنان پایین برود.

وی همچنین درباره برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ارتقای کیفیت اظهار کرد: بدون تردید تلاش برای ارتقا پژوهش، مسأله محور بودن، کمک به اقتصاد مقاومتی و فعالیتهای دانش بنیان از اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی است.