امروز: شنبه 4 خرداد 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

جشن تکلیف دانش‌آموزان دبستان دخترانه سما تبریز برگزار شد

تاریخ خبر: دوشنبه 9 بهمن 1396 - 11:34
تعداد بازدید: 164
جشن تکلیف دانش‌آموزان دبستان دخترانه سما 2 صبح امروز با حضور دکتر عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، مسئولان استانی، مکلفان و خانواده آنان در سالن استاد شهریار واحد تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز در این مراسم که در فضایی آکنده از نشاط و شوق آغاز دوران بندگی برگزار شد، دکتر جعفر پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با تبریک به مکلفین به نکات ارزشمندی در مورد فواید و آثار برکات نماز اشاره کرد و گفت: نماز یکی از فریضه های مهم اسلام است و خواندن نماز آثار تربیتی خوبی همچون نگاه سالم، محبت، ادب و اخلاق را به دنبال خواهد داشت.

پاشایی به رشادت های حضرت زینب (س) اشاره کرد و افزود: دانش آموزان خط و مشی، راه و روش و زندگی حضرت زینب (س) را برای خود الگو قرار دهند و از نور ایشان برای پیمودن راه سعادت و کمال بهره گیرند.

وی موضوع نماز و کتاب را از رویکردهای مهم آموزش و پرورش استان برشمرد و گفت: گسترش نماز، نمازخوان‌های مدرسه ای و بحث پرداختن به کتاب و کتابخوانی از رویکردهایی است که در آموزش و پرورش استان بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر شهریار حسن زاده معاون سما استان آذربایجان شرقی در ابتدای مراسم گفت: سید بن طاووس فقیه، ادیب، شاعر، محدث و عارف بزرگ شیعه ، ۸ قرن پیش برای اولین بار برای فرزند خود جشن تکلیف گرفت و زیباترین افق زندگی را برای فرزندش گشود.

وی از اولیای دانش آموزان که مدارس سما را برای تحصیل فرزندانشان انتخاب کرده اند قدردانی کرد و گفت: مدیریت و معلمان دبستان سما با عشق و صمیمیت در تعلیم و تربیت دانش آموزان بسیار کوشا هستند و برگزاری جشن تکلیف نمونه بارز از فعالیتهای آنها در راستای گسترش فرهنگ دینی است.

حسن زاده با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) ابراز امیدواری کرد: دانش آموزان قدردان پدر و مادر و معلمان باشند و به آنها احترام بگذارند چرا که آنها هستند که می توانند فرزندانشان را به اوج و جایگاه رفیع و مسئولیت پذیر در نظام اسلامی هدایت کنند.

در ادامه برنامه مسئول انجمن اولیا و مربیان گزارش مختصری از فعالیت های انجمن و مدرسه را ارائه کرد.

تلاوت قرآن توسط حاملان قرآن، خواندن سرود، قرائت سوگندنامه و اعطای هدیه به دانش آموزان مکلف از برنامه‌های جشن تکلیف مدرسه دخترانه سما 2 تبریز بود.