امروز: شنبه 3 آبان 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی: راهبرد بازدارندگی ایران در منطقه ایستادگی و ایثارگری است

تاریخ خبر: شنبه 5 اسفند 1396 - 12:23
تعداد بازدید: 284
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: امروز راهبرد اصلی بازدارندگی در منطقه سلاح و توان نظامی نیست بلکه روحیه ایستادگی، مقاومت و ایثارگری است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور در یادواره شهدای منطقه میرداماد تبریز با گرامیداشت یاد شهدا و امام(ره) گفت: «سی و نه سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و نظام اسلامی اقتدار خود را مرهون جانفشانی‌های شهدا و ایستادگی‌های ایثارگران، جانبازان، آزادگان و فداکاری‌های خانواده‌های معظم آنها است. لذا بر ماست که یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم چرا که زنده نگه‌داشتن یاد شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم سبب تداوم حرکت انقلاب اسلامی است.»

وی با توجه به لزوم برگزاری یادواره‌های شهدا افزود: «برگزاری برنامه‌های گرامیداشت شهدا جزء برنامه‌های ضروری و مجالس تذکر است و بی‌شک ماندگارترین راه زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا در تبیین خط سرخ شهادت و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، برگزاری این‌گونه یادواره‌هاست.»

دبیر هیأت امنای استان آذربایجان شرقی ادامه داد: «سی و نه سال ایستادگی و مقاومت ملت ایران سرمایه بزرگ کشور در برابر بدخواهان و دشمنان است و عامل اصلی موفقیت‌ها و پیروزی‌ها در منطقه است؛ مقاومت اسلامی که در کشورهای منطقه هویت پیدا کرده به برکت صدور انقلاب و ایستادگی و مقاومت ملت همیشه بیدار ما در تمامی دوران است. همه بدعهدی‌های دشمن به دلیل ترس از روحیه مقاومت و جهادگری است.»

جوانپور با توجه به حمایت برخی کشورها از جریان‌های تکفیری اظهار کرد: «اکثر ابرقدرت‌ها و کشورهای آمریکا، عربستان و ... در همه زمینه‌ها به حمایت از جریان‌های تکفیری پرداختند و به دنبال این بودند که حکومت سوریه دوام نیافته و جبهه مقاومت شکست بخورد. تمام تلاش آمریکایی‌ها این بود که نفوذ و تأثیرگذاری ایران را در منطقه کم کنند اما به لطف خدا و تأسی به ولایت فقیه و در سایه ایستادگی و مقاومت، ایران توانست توطئه‌ها را خنثی و نقش تعیین کننده و تأثیرگذاری در منطقه داشته باشد.»

رئیس واحد تبریز با بیان اینکه فرهنگ مقاومت و ایثار و شهادت برگرفته از مکتب امام حسین(ع) است، گفت: «بنا به فرموده امام راحل ما در جنگ انقلابمان را صادر کردیم و صدور انقلاب با نفوذ فرهنگ بسیجی در سراسر جهان تجلی یافت. امروز در تمام منطقه می‌بینیم گروه‌‌های زیادی با الهام از آموزه های اسلام و تاثیرپذیری از روحیه جهادی و انقلابی ایران اسلامی به وجود آمده که در مقابل دشمنان ایستادگی می کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: «اقتدار و عظمت نظام ما به خاطر خون شهداست و تا زمانی که نام و یاد شهدا در این کشور جاری و ساری باشد این ملت مقتدر و پیروز خواهد ماند. لذا باید از مقام شامخ آنها تجلیل کنیم و قدردان فداکاری خانواده‌های آنان باشیم. برگزاری یادواره‌های شهدا رمز ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت است.»