امروز: شنبه 4 خرداد 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

مدیرکل امور فرهنگی واحد تبریز: رسانه باید در اختیار ارزش‌ها قرار بگیرد

تاریخ خبر: چهارشنبه 9 اسفند 1396 - 11:11
تعداد بازدید: 108
مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: رسانه را باید در خدمت ارزش‌های اخلاقی قرار دهیم نه اینکه اجازه دهیم رسانه ما را به هر سمتی که خودش دوست دارد حرکت دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز٬ حجت الاسلام سعید اسمعلی پور در مراسم راه‌اندازی کانون فرهنگی رسانه ای اوج که در سالن پروین اعتصامی واحد تبریز برگزار شد٬ گفت: از اهداف راه‌اندازی کانون رسانه ای تبیین سبک زندگی ایرانی _اسلامی و تلاش بر حیات ملی و دینی است.

وی با تاکید بر هدف مقدس کانون رسانه بیان کرد: امروز در عصر و دورانی زندگی می کنیم که رسانه یکی از لوازم اجتناب ناپذیر زندگی ما به شمار می رود.

مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز ادامه داد: اگر روزی از هجوم ماهواره و رسانه صحبت به میان می آمد خیلی ها تاثیر رسانه و‌ ماهواره را بر روش و نحوه زندگی مردم را باور نمی‌کردند.

اسمعلی پور خطاب به مشکلات کانون رسانه ای اوج گفت: شما که از اهالی رسانه هستید می دانید که نقش کلیدی رفتارهای اجتماعی ما در اختیار رسانه ها است.

وی با اشاره به فیلم «شهر دیوانه» تصریح کرد: در این فیلم بخوبی نقش رسانه نشان داده می شود که چه نوع تغییراتی در رفتارها و افکار مردم ایجاد می کنند.

اگر نتوانیم رسانه ها را مهار کنیم قطعا رسانه ها می توانند بر هویت و ساختارهای اساسی ملت تاثیر بگذارند
 
 

به گفته مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز وقتی رسانه ها چنین نقش کلیدی را در زندگی ما ایفا می کند از این رو ناگزیریم در کنار رسانه زندگی کنیم.

اسمعلی پور خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم رسانه ها را مهار کنیم قطعا رسانه ها می توانند بر هویت و ساختارهای اساسی ملت تاثیر بگذارند.

وی به هدف کانون رسانه اوج اشاره کرد و افزود: اعضای کانون باید تمام تلاششان را انجام دهند تا در کنار رسانه سبک زندگی مناسب، مشی زندگی ایرانی _اسلامی ما را برای مردم تبیین کنند.

اسمعلی پور تصریح کرد: تبیین سبک ایرانی اسلامی در کنار رسانه یکی از اقدامات انجام شدنی است و ما می توانیم در دنیا هویت خود را اعلام و بر هویت ایرانی اسلامی کشورمان اصرار ورزیم و زیبایی های اخلاقی و ارزش های پایدار و ماندگار ملی و دینی خودمان را اعلام کنیم.

وی ادامه داد: در فضایی که رسانه ها به سمت فرهنگ و زندگی کشورمان هجوم آورده اند باید نقش خود را بخوبی نشان دهیم.

اسمعلی پور خطاب به اعضای کانون رسانه اوج بیان کرد: اعضای کانون می توانند موضوعات مربوط به اخلاق را در قالب وله ها٬ کلیپ و یا فیلم داستانی کوتاه و بلند تهیه کنند و از طریق صدا و سیمای استان آذربایجان برای عموم مردم به نمایش گذاشته شود.

وی با تاکید بر این مطلب که با گسترش رسانه ها امروز بنیان های اخلاقی کشورمان در حال متزلزل شدن است گفت: اعضای کانون باید تلاش کنند تا اخلاق انسانی و الهی را در آموزه ها و قالب های جدید رسانه ای توسعه دهیم.

مدیر کل امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز تاکید کرد: در کانون رسانه ای اوج هدف ما فعالیت هنری رسانه ای نیست بلکه این موضوع وسیله ای است برای رسیدن به هدف والا و اگر ما به دنبال وارد شدن به عرصه بازیگری هستیم هدفمان نبابد تلویزیون یا ساخت وله و تله فیلم باشد بلکه همواره باید اهداف والا را در این گونه فعالیت ها دنبال کرد.

اسمعلی پور ادامه داد: اگر در این کانون اعضا به دنبال هدف های الهی و ارایه ارزش های والا باشند شاید از افراد بعد از گذر زمان هیچ نشانی از افراد نباشد اما از اثر هنری تولید شده شما نشان نایب بماند.

مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: باید در مقوله هنر به دنبال پایداری اثر باشیم. هر زمانی که اثری برگرفته از ارزش ها و اهداف الهی باشد آن اثر ماندگار پایدار خواهد ماند.