امروز: یکشنبه 3 شهریور 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی: کار در حوزه تحول سلامت، جهاد در خداست

تاریخ خبر: یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - 14:05
تعداد بازدید: 131
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: دو نعمت امنیت و سلامت از ارزش والایی برخوردار است. آنهایی که در حوزه تحول سلامت کشور تلاش می کنند یقیناً اجرشان برابر افرادی است که در راه حفظ امنیت کشور تلاش کرده و در این راه شهید شده‌اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز، دکتر عزیز جوانپور در مراسم گرامیداشت روز ماما در دانشکده علوم پزشکی واحد تبریز گفت: تقارن روز جهانی ماما با هفته معلم را تبریک عرض می کنم و برای همه تلاشگران عرصه سلامت اعم از ماماها، استادان، شاغلین و دانشجویانی که در این مسیر مقدس گام نهاده‌اند و آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

وی افزود: یکی از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی تامین و حفظ بهداشت و سلامت جامعه و تأثیرگذاری مثبت آن در حوزه سلامت کشور است.

رئیس واحد تبریز به توسعه کیفی رشته های مختلف علوم پزشکی دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشکده علوم پزشکی دارای هیأت علمی توانمندی است که با رعایت استانداردها و شاخص های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در پی تصویب رشته های جدید در حوزه علوم پزشکی از جمله راه‌اندازی کارشناسی ارشد رشته مامایی هستیم.

وی با اشاره به بازدید وزیر بهداشت و آموزش پزشکی از بیمارستان امام سجاد (ع) گفت: افتتاح این بیمارستان ضمن اینکه باری از دوش حوزه سلامت برخواهد داشت، بسیاری از مشکلات دانشجویان را از لحاظ بالینی مرتفع خواهد کرد.

جوانپور با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تبریز باید یکی از مؤثرترین دانشگاه ها در حوزه علوم پزشکی باشد گفت: از استادان و دانشجویان حوزه علوم پزشکی انتظار داریم با تلاش در جهت ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه با نظرات سازنده و کارشناسانه خود مسئولان دانشگاه را یاری کنند تا واحد تبریز یکی از برند های برتر در حوزه پزشکی شود.

دکتر محمود بهشتی معاون علوم پزشکی واحد تبریز هم با قدردانی از توجه ویژه دکتر جوانپور به دانشکده علوم پزشکی گفت: با اشرافی که در مورد رشته مامایی داریم این رشته از جمله رشته های نسخه‌ای بوده و مسئولیت خاصی متوجه دانشجویان این رشته است. دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته مامایی علاوه بر اینکه باید در مسائل بالینی مهارت کسب کنند در تنظیم نسخه و مسایل قانونی هم دقت لازم را داشته باشند.

وی از تشکیل جلسات متعدد با محوریت بررسی مشکلات دانشکده علوم پزشکی خبر داد و گفت:‌ جلسات متعددی با مسئولان دانشگاه و دانشجویان برگزار شده و بررسی مشکلات وظیفه‌بندی شده است. سعی بر این است با پیگیری های مستمر و تلاش مضاعف بسیاری از مسائل دانشجویان در عرصه بالینی و ارتباط با اساتید مرتفع شود.

معاون علوم پزشکی واحد تبریز از دکتر فریده بهمن جنبه مدیرگروه رشته مامایی این دانشگاه به دلیل اهتمام ویژه ایشان نسبت به حل مسائل و رفع مشکلات گروه مامایی قدردانی نموده و انتخابشان را به عنوان استاد نمونه دانشکده علوم پزشکی واحد تبریز در سال 97 تبریک گفت.

بهشتی گزارشی مختصر از روند تجهیز بیمارستان امام سجاد (ع) این دانشگاه را ارائه کرد.