امروز: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

برگزاری جشن ازدواج 120 زوج دانشجو در واحد تبریز

تاریخ خبر: شنبه 22 اردیبهشت 1397 - 14:20
تعداد بازدید: 113
جشن ازدواج دانشجویی ویژه زوج های جوان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و به یمن اعیاد شعبانیه برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز، دکتر عزیز جوانپور  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در مراسم جشن ازدواج دانشجویی با بیان اینکه از بین 250 زوج دانشجو در آذربایجان شرقی، 120 زوج امروز جشن ازدواجشان در دانشگاه آزاد واحد اسلامی تبریز برگزار شد، اظهار کرد: امیدوارم سال های آینده ازدواج ها افزایش یابد و شاهد رونق یافتن پیوند های واقعی که منجر به محبت و همدلی و همراهی و خوشی و سعادت می شود، باشیم.

جوانپور با تبریک شروع زندگی مشترک زوجین دانشجویی، گفت: به میمنت ایام خجسته شعبان و در آستانه ماه مبارک رمضان ، شاهد اجرایی شدن سنت حسنه پیامبر مهربانی و پیوند مبارک بین زوجین دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز هستیم و برای همه جوانان آرزوی سعادت و خوشبختی می کنیم.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم با تاسی از مکنب اسلام و الگوگرفتن از سیره و روش زندگی ائمه معصومین به وظایف خود در زندگی به نحو احسن عمل کرده و آینده جامعه اسلامی را با تربیت اسلامی فرزندان خود تضمین کنیم.

حجت الاسلام علی خدیوی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه استان آذربایجان شرقی هم با تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه نیمه شعبان، و تبریک روز جوان و شادباش به زوج های جوان، ازدواج را نوعی ترقی معنوی دانست.

وی اظهار کرد: در دین ما عشق به وجود مطلق به حق است، اما برای عاشق خدا شدن، محبت زن و شوهر نسبت به هم جزو ضروریات زندگی است و یکی از راه های رسیدن به عشق معنوی الهی محسوب می شود.

خدیوی، مراسم جشن ازدواج دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی را جشنی فرخنده دانست و گفت: امیدوارم همه مجردها نیز سنت حسنه پیامبر اکرم (ص) را بجا بیاورند و ازدواج ها در سنین به موقع با امکانات مناسب و فرهنگ سازی بهتر تحقق یابد.

وی با اشاره به اینکه همه زوجین همزمان با سفر به شهر مقدس مشهد، کارگاه های مهارت زندگی و کسب اطلاعات مناسب برای شروع زندگی را با موفقیت سپری کرده اند، گفت: اهمیت به کانون خانواده باید سرلوحه زندگی مشترک باشد و این خود از پایه های استحکام زندگی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: زندگی زوجین قدیمی بسیار راحت بود چرا که آنان می توانستند به خوبی زندگی شان را در مواجهه با مشکلات و سختی ها حفظ کنند در حالی که امروزه متاسفانه حفظ زندگی و حفظ تکریم خانواده در زوجین با مشکل مواجه شده است.

خدیوی در ادامه با بیان اینکه حفظ زندگی بستگی به کاربردی بودن زندگی دارد، تاکید کرد: در ایام قدیمی تر همه چیز دست به دست هم می داد تا زن و شوهر باهمدیگر زندگی کنند و همه مسائل اقتصادی در خانه جمع می شد؛ مثلا مرد کار می کرد و معیشت زندگی را تامین می کرد و مسئولیت نگهداری فرزند نیز بر عهده خانم در خانه بود و این نوع روال زندگی کارکرد اقتصای، حمایتی و اجتماعی به همراه داشت.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان آذربایجان شرقی افزود: زمانی زن های مجرد را در جامعه تحویل نمی گرفتند چراکه کارکرد اجتماعی نداشتند و به مرور زمان این مسئله کم رنگ شد؛ لذا باید با تمام توان در راستای حفظ و تکریم خانواده تلاش کرد.

خدیوی تاکید کرد: با سه مفهوم ایمان به زندگی، عقلانیت و انصاف و عدالت می توان پایه و اساس یک زندگی را محکم تر کرد.

وی اظهار کرد: دوقطبی سازی ها در زندگی بسیار خطرناک است. مطمئنا زوجین امروزی به لحاظ مادی و امکانات رفاهی نیازی به یکدیگر ندارند، بلکه زوجین برای آسایش در زندگی مدیون یکدیگر هستند.

وی رعایت انصاف و عدالت را جزو واجبات در زندگی مطرح کرد و گفت: انصاف یعنی رعایت عدالت توسط زن و شوهر؛ انصاف به این معنا است که زوجین با یکدیگر پنهانکاری نداشته باشند، نمی شود عدالت را یک طرفه اجرا کرد، بار زندگی به دوش هر دو طرف است، هر دو باید سنگ صبور هم باشند، نمی شود که همیشه حرف با آقایان باشد بلکه تصمیم با گفت و گو طرفینی اتخاذ می شود.

خدیوی اظهار کرد: نشان عقلانیت این است که زن و شوهر بتوانند با همدیگر گفت و گو داشته باشند و زبان یکدیگر را متوجه شوند تا مشکلات بین آن ها نیز به سادگی حل شود.

وی ترویج ازدواج آسان و دوری از تجملات را راهی برای پایداری‌ زندگی مشترک دانست و گفت:اکنون در جامعه ما، ازدواج سخت نیست بلکه ماندن در ازدواج سخت است و زوجین باید برای پایداری و استمرار زندگی نیز فعال شوند.

قرائت خطبه عقد، برگزاری مسابقه، پخش کلیپ، اجرای تواشیح، موسیقی و اعظای هدیه به زوج های جوان به رسم یادبود از دیگر برنامه های این مراسم ازدواج دانشجویی بود.