امروز: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

هم‌اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با مرکز تحقیقات هوایی پدافند شمال غرب کشور

تاریخ خبر: چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 08:35
تعداد بازدید: 77
جلسه هم‌اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با مرکز تحقیقات هوایی پدافند شمال غرب کشور به همت معاونت پژوهش و فناوری این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز در ابتدای جلسه دکتر حسن رسولی سقای معاون پژوهش و فناوری واحد تبریز از توسعه فعالیت های حوزه کارآفرینی در دانشگاه خبر داد و گفت: با توجه به ماموریت محوری دانشگاه و تشکیل کمیته های تخصصی و علمی در محیط دانشگاهی و اهمیت توانمندیهای دانشجویی و بهره گیری حداکثری از توان و داشته های علمی واحد، در راستای حل مشکلات صنعت در استان خواهیم پرداخت.

وی ادامه داد: در نظر داریم جلسات آتی را تخصصی تر و به صورت ماموریت هایی علمی و هدایت پروژه های مرتبط از سوی مرکز تحقیقات پدافند شمال غرب کشور به سمت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار کنیم تا در نهایت از پتانسیل های واحد تبریز و استان در راستای حل مشکلات علمی صنایع دفاعی کشور بهره بگیریم.

در ادامه حسن زاده رئیس مرکز تحقیقات پدافند هوایی شمال غرب کشور، به ارائه گزارشی از فعالیت های این مرکز پرداخت.

وی گفت: مرکز تحقیقات پدافند هوایی شمال غرب کشور در تلاش است تعامل و همکاری مناسب با این مرکز علمی برقرار تا از توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی در پیشبرد اهداف خود استفاده کند.

فرزاد نماینده موسسه آموزش عالی وزارت دفاع در شمال غرب کشور نیز تشکیل کارگروه های ویژه علمی برای حل نیازهای نوظهور در صنایع دفاعی کشور در محیط های دانشگاهی را خواستار شد.

دانشجویان در ادامه جلسه با برگزاری پرسش و پاسخ در مورد نحوه تبادل های علمی مورد نظر فی مابین بحث و گفت‌وگو کردند.