امروز: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

حضور پر شور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در راه پیمایی عظیم روز قدس

تاریخ خبر: شنبه 19 خرداد 1397 - 09:32
تعداد بازدید: 67
دانشگاهیان دانشگاه آزاداسلامی تبریز همراه و همگام با سایر اقشار مردم تبریز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در راه پیمایی باشکوه روز قدس شرکت کردند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز ضمن گرامیداشت روز قدس، روز نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگر کشورهای اسلامی همراه و همگام با تمامی اقشار ملت مسلمان و همیشه درصحنه استان آذربایجان شرقی در این راه پیمایی شرکت کردند.
طبق گزارش، دکتر علیرضا منادی معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس دبیرخانه شورای عالی نظارت منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامی، دکترعزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، اعضای هیأت رئیسه، اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با حضور گسترده خود در این راه پیمایی، همچون سالهای گذشته، ضمن تجدید میثاق با رهبرمعظم انقلاب، اعلام همبستگی خود با آرمان ها و مبارزات حق طلبانه مردم مظلوم فلسطین را اعلام کردند و همچنین بیانیه ای توسط بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز قرائت گردید.

 
 
در بخشی از بیانیه چنین آمده است :
روز قدس، مصداق بارز وعده الهی است که فرمود:"وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ" ، یادمان فریادی بی کرانه، مظلومیتی بی مرز و حماسه ای ماندگار از ایثار، شجاعت و شهادت است. قدس شریف مفهوم بلندی است که محصور در مرزهای جغرافیایی یک اقلیم نیست بلکه متعلق به تمام بشریت، ملل و کشورهای جهان است.
بنیانگذار فرزانه نظام مقدس جمهوری اسلامی با نگاه بر آینده مستضعفان عالم و جایگاه تمدن نوین اسلامی در رهایی ملل مظلوم از چنگال استکبار، آنچنان پخته و آزموده علم مبارزه با ظالمان را در روز قدس برافراشته که پس از سال‌ها همچنان حرارت پیام و کلام ایشان جاری و ساری است که «روز قدس یک روز جهانی است، روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفین با مستکبران است، روز مقابله ملت‌هایی است که زیر فشار ظلم ‌آمریکا و غیر آمریکا بودند، در مقابل ابرقدرت‌هاست، روزی است که باید مستضعفان مجهز شوند در مقابل مستکبران و دماغ مستکبران را به خاک بمالند».
ما دانشگاهیان انقلابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز ، آزادی قدس شریف و تلاش برای "زوال و نابودی قطعی اسرائیل" و محو غده سرطانی منطقه را همچنان "اولویت اول جهان اسلام" دانسته و هر اقدامی که امت اسلامی را از موضوع فلسطین منحرف سازد محکوم می‌نماییم . در ادامه ، ما به خوبی می‌دانیم که سازش و کم‌اثر کردن تفکر انقلابی در مقابله با ظالمان جهانی، نه تنها برای گره‌های موجود در کشور و جهان اسلام راهگشا نخواهد بود، بلکه بازگشتی به اعماق تاریک تاریخ است که جز ننگ و سرسپردگی سودی به دنبال نخواهد داشت؛ بنابراین در عهدی مجدد اعلام می‌داریم که نه تنها در عرصه‌های فکری و فرهنگی آماده استقرار الگوی امام راحل(ره) را دارا هستیم بلکه در عرصه جهاد میدانی نیز مانعی ندیده و امید داریم بار دیگر شعله‌های استکبارستیزی جدی‌تر از قبل در هر گوشه از جهان، از آمریکای لاتین تا آفریقا و غرب آسیا تا شرق عالم توسط دانشجویان بیدار و آزاده جهان دامن اسکتبار را بسوزاند.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز  نیز در بیانیه ی جداگانه ای ضمن گرامیداشت روز قدس اعلام همبستگی خود با آرمان های مردم مظلوم فلسطین را اعلام کردند .

 

در بخشی از این بیانیه آمده است :
روز قدس روز ایستادگی مستضعفان عالم علیه مستکبران و روز آزادی خواهی ملتی است که تحت ظلم و جور رژیم به واقع جعلی و غاصب صهیونیستی است .
رژیم جعلی صهیونیست و هم پیمانان شرورش باید این نکته اساسی را در ذهن داشته باشند و بدانند که جمهوری اسلامی به ویژه مردم شریف و انقلابی ایران از احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین حمایت همه جانبه می کند.
بر همین اساس تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، در آستانه روز جهانی قدس، جنایت اشغالگران و حامیان غربی آنها را محکوم کرده و بار دیگر ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) و شهدای والا مقام با پیروی از فرامین و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی ) در روز جمعه ، همگام با مردم خداجوی ایران اسلامی در راهپیمایی باشکوه روز قدس شرکت نموده و با مشت های گره کرده شعار " مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل " سرداده و از ملت همیشه در صحنه و روزه دار دعوت می نماید که با حضور قدرتمند و باشکوه خود در راهپیمایی روز جهانی قدس لرزه بر اندام رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان غربی آن بیاندازد و مایه دلگرمی و قوت قلب مبارزان و جهادگران فلسطینی باشند.