امروز: شنبه 4 خرداد 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی: جامعه از افراط و تفریط‌ها آسیب دیده است

تاریخ خبر: شنبه 19 خرداد 1397 - 10:24
تعداد بازدید: 70
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: جامعه ما همواره از افراط و تفریط‌ها آسیب دیده است و باید مواظب این مساله باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز، یعقوب پورجمال در نشست سلاله های فاطمی که امروز در سالن شمس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد، گفت: امروزه یک سری از تفاوت های نگرشی در مقایسه با مرد و زن در جامعه حس می شود که باید این موضوع و سوالات را از طریق گفتمان عقلانی پاسخ داد.

وی افزود: امروزه اسلام ستیزان از طریق فضاهای مجازی بارها فرهنگ اسلامی را زیر سوال برده اند و به دنبال مخدوش کردن این فرهنگ در جامعه جهانی هستند.

پورجمال با بیان این مطلب که انسان ذاتاً به دنبال مسئولیت پذیری است، گفت: در خصوص رعایت عملکردها در انجام مسئولیت هایی که از سوی دین بر عهده ما نهاده شده است این احساس درونی ما است که بدون توجه به تشویق یا مذمت ها آن مسئولیت ها را بدرستی در جامعه اجرا می کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر این مطلب که خداوند عقل را رُسل درونی انسان ها می نامد، گفت: خداوند در قیامت از دو موضوع از ما سوال می کند؛ یک، رسولانی که برای ارشاد به سوی مردم فرستاده و دیگری رسول درونی یا همان قوه باطنی است.

وی ادامه داد: خداوند انسان هایی که به قوه عاقله و شأن منزلت خود اهمیت نمی دهند از آنان در قرآن به عنوان دابه نام برده است.

حافظ کل قرآن اظهار کرد: اگر امروز برخی بانوان نسبت به تفاوت های خود با آقایان اعتراض دارند به این دلیل است که هنوز راز تفاوت میان خود را نشناخته اند. به قدری پوشش و حجاب بانوان مهم است که خداوند در قرآن به آن اشاره کرده است در حالی که در مورد پوشش آقایان از طریق روایات برخی موارد مطرح شده است.

وی به سلامت بانوان در جامعه اشاره و بیان کرد: اگر قرآن برای زنان در زمینه پوشش و حجاب محدودیت هایی در نظر گرفته تنها برای سلامت آنها بوده از این رو است که خداوند پیامبر را برای مردم انتخاب کرده تا مردم ناآگاه را از غل و زنجیر اسارت آزاد کند و هر انسان آزاده ای در راستای آزادی خود نیازمند این است که محدودیت هایی را تحمل کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: صدا و سیما با انتشار برخی از برنامه ها غیر مرتبط به مردم خیانت می کنند و در این زمینه نیز مقام معظم رهبری انتقاداتی را مطرح کرده اند.