امروز: پنجشنبه 4 بهمن 1397 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

صالح اسکندری: توفیقات جبهه مقاومت مرهون اندیشه‌های امام خمینی (ره) است

تاریخ خبر: شنبه 19 خرداد 1397 - 10:31
تعداد بازدید: 60
مشاور رئیس هیأت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اقتدار امروز شیعه بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) در هیچ برهه تاریخی مشاهده نشده است اظهار کرد: توفیقات عظیم و بی نظیر امروز جبهه مقاومت مرهون اندیشه‌های امام خمینی (ره) است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز، دکتر صالح اسکندری، عصر امروز در نشست تخصصی گفتمان امام، رسانه و تحولات منطقه در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در جمع استادان دانشگاه با بیان این که در زمان حاضر با زعامت مقام معظم رهبری دایره نفوذ فرهنگی و سیاسی جهموری اسلامی ایران بسیار گسترده تر از برهه های تاریخی قبل است گفت: اقتدار سیاسی جمهوری اسلامی ایران امروزه در معادلات سیاسی عراق، سوریه، لبنان و یمن قابل مشاهده است.

مشاور رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد با ترسیم ژئوپولوتیکی از محور مقاومت در منطقه ابراز کرد: می توان ژئوپولوتیک محور مقاومت از سواحل مدیترانه تا آسیای مرکزی و یمن را تصور کرد که دشمنان جمهوری اسلامی ایران سعی بر رقابت موازی با این ژئوپولوتیک دارند.

وی با اشاره به برخی توطئه های سلطه جهانی در برهه های اخیر خاطرنشان کرد: آمریکا در سال های 2017 و 2018 میلادی سعی داشت با ایجاد جنگی داخلی در لبنان و استعفا سعد حریری بر محور مقاومت در منطقه تاثیرات منفی بگذارد که با درایت جمهوری اسلامی ایران و سید حسن نصر الله و میشل عون این توطئه شکست خورد.

رئیس سازمان چاپ و انتشارات و امور رسانه های دانشگاه آزاد با بیان یکی دیگر از توطئه های آمریکا در منطقه کردستان عراق عنوان کرد: آمریکا سعی داشت با تجزیه کردستان عراق به وسیله دست نشانده های خود از جمله مسعود بارزانی به تجزیه‌ کردستان عراق و در نهایت کردستان سوریه، ترکیه و ایران دست بزند و کشوری مستقل برای اهداف خود در منطقه ایجاد کند، چنان که در آن ایام شاهد صحنه هایی تلخ همچون برافراشتن پرچم اسرائیل در خیابان های کردستان عراق بودیم.

اسکندری با اشاره به توطئه های سرکوب شده استکبار در داخل کشور گفت: ایجاد اغتشاشات به بهانه فشار های اقتصادی وارد شده بر مردم یکی دیگر از توطئه های استکبار در کشور بود که برنامه آن در اربیل عراق توسط سازمان سیا با مشارکت اپوزیسیون و منافقین طرح ریزی شد که با روشنگری نظام و بصیرت و کناره گیری مردم خنثی شد و البته نباید منکر فشارهای اقتصادی بر مردم بود ولی حساب توطئه را باید از آن جدا کرد.

وی در بیان بخش دیگری از توطئه های دشمنان در منطقه به بحث سومالی سازی کردن سوریه اشاره کرد و گفت: آمریکا در شرق سوریه 19 پایگاه نظامی داشت که در این اقدام سعی دشمنان بر این بود که در سوریه به ظاهر دولت مستقر باشد اما استان ها به وسیله معارضین اداره شوند و عملا اختیار امور امنیتی و کلان از دست دولت خارج شود.

اسکندری از علت حضور دکتر ولایتی در سوریه پرده برداشت و اظهار کرد: در زمان حضور دکتر ولایتی در سوریه توسط آمریکا ادعا می شد که دولت سوریه به آن مناطق بمب های شیمیایی زده است اما حضور دکتر ولایتی این ادعای کذب را رد کرد.

نشست تخصصی گفتمان امام، رسانه و تحولات منطقه به همت گروه معارف واحد تبریز نشست تخصصی گفتمان امام، رسانه و تحولات منطقه با حضور استادان دروس وصایای امام (ره) و ارزش های انقلاب اسلامی و اعضای بسیج فرهنگیان و بسیج اساتید دانشگاه های استان بعد از ظهر امروز در سالن شمس این دانشگاه برگزار شد.