امروز: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

مدیر گروه علوم اجتماعی واحد تبریز: امام خمینی (ره) اسلام را از غربت درآورد

تاریخ خبر: شنبه 19 خرداد 1397 - 14:28
تعداد بازدید: 73
مدیر گروه علوم اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: امام خمینی (ره) با تاکید بر سربندهای اساسی اسلام، دین اسلام را از غربت درآورد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز، مهران صمدی در جمع استادان معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به اقدامات شاخص بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: ایشان با ایجاد نگرش جدید در فقه شیعه و ابطال باورهای غلط درباب اخلاق فردی حکام و دادن احساس درک امت اسلامی به مسلمانان، موجب اعاده روح عزت، غرور و خودباوری به مسلمین بویژه ملت ایران شد.

این استاد دانشگاه وحدت کلمه و حفظ انسجام و محبت به یکدیگر و دور ریختن عوامل تفرقه و اختلاف را از درس های حرکت امام عنوان و بیان کرد: پرهیز از غرور و تکیه بر ثروت، حضور عمومی در صحنه، عمل و اقدام فارغ از نتیجه بلکه برای ادای تکلیف است برخی دیگر از مشخصه های حرکت امام (ره) می توان برشمرد.

صمدی به آرمان های امام (ره) اشاره و تصریح کرد: ترجیح پا برهنگان در نظام اسلامی بر مرفهان، مقابله با استکبار و قدرتهای ظالم و ستمگر عالم ، اصرار فراوان بر استقلال حقیقی و همه جانبه ملت، پافشاری بر حفظ اصول دینی و شرعی و فقه اسلامی، مرعوب نشدن در مقابل قدرت های جهانی از آرمان های امام راحل به حساب می آیند.

مدیر گروه علوم ارتباطات واحد تبریز شکستن حصار تحجّر و التقاط در فهم و عمل اسلامی را از ویژگی های خط فکری امام دانست و افزود: تکیه بر اقتصاد ملی و خودکفایی، دفاع قاطع از اخلاق و مکارم اسلامی ، داشتن جاذبه و دافعه ، توجه تؤامان به عدالت خواهی، انقلابی گری و اخلاق، نفی فرهنگ اباحه‌گری غربی، ایستادگی در برابر تحمیل و زورگویی های قدرت های خارجی و اصرار بر وحدت مسلمین و مبارزه با تفرقه افکنی استکبار جرعه ای از جریان فکری حضرت امام خمینی (ره) است.