امروز: یکشنبه 19 مرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

معاون سما واحد تبریز به آنا خبر داد؛ راه‌اندازی سیستم هوشمند نوین در مدارس سما تبریز/ قابلیت‌ها و عملکردها

تاریخ خبر: یکشنبه 27 خرداد 1397 - 12:11
تعداد بازدید: 195
معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از راه‌اندازی سیستم هوشمند نوین در مدارس سما این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی خبر داد.

دکتر محمد نریمانی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار اداره کل روابط عمومی واحد تبریز اظهار کرد: سیستم هوشمند مدارس سما حاوی سه قابلیت مهم نظارتی، مدیریت اداری و آموزشی است که قابلیت مونیتورینگ سرویس مدرسه دارد.

دبیر شورای سیاستگذاری سما استان آذربایجان شرقی افزود: با استفاده از سیستم هوشمند ردیاب ماهواره ای، اطلاعات مکانی و سرعت سرویس های ایاب و ذهاب مدرسه مانیتورینگ می شود و اولیا می توانند از منزل مکان لحظه ای سرویس را مشاهده کرده و هنگام نزدیک شدن دانش آموز به خانه، گوشی موبایل هوشمند والدین Alarm می‌دهد و والدین می توانند مسیرهای حرکت سرویس را مشاهده کنند که با این کار قصور و یا تخلف احتمالی انجام شده از سوی راننده قابل پیگیری خواهد بود.

نریمانی تصریح کرد: عملکرد دیگر این سیستم هوشمند قابلیت حضور و غیاب الکترونیکی است که امکان حضور و غیاب الکترونیکی و مشاهده آنلاین وضعیت و امکان تبادل پیغام بین مدرسه و والدین برای اطلاع از وضعیت ورود و خروج دانش آموز توسط خانواده ها وجود دارد که این کار از طریق ارسال پیغام از طریق اپلیکیشن موبایل، اس ام اس و پیام رسان تلگرام انجام می گیرد.

سیستم هوشمند مدارس سما حاوی سه قابلیت مهم نظارتی، مدیریت اداری و آموزشی است که قابلیت مونیتورینگ سرویس مدرسه دارد
 
 

معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید و IOS برنامه نویسی شده است که والدین پس از ثبت نام دانش آموز از طریق مدارس این اپلیکشن را دریافت می کنند.

نریمانی راد از برنامه های در دست ساخت نرم افزار هوشمند سما خبر داد و به آنـا گفت: قابلیت مدیریت کلاس یکی دیگر از آپشن های نرم افزار هوشمند است که از طریق آن، معلم می تواند وضعیت تحصیلی دانش آموزان را به صورت مکانیزه و دیجیتالی ثبت و نظارت کرده، توصیه ها، برنامه ریزی ها و کنترل های لازم را با کمک این نرم افزار انجام دهد. در این سیستم امکان تبادل پیغام، تعیین و کنترل تکالیف آموزشی با مشارکت و تعامل والدین و معلم وجود دارد.

وی به تکمیل و بازطراحی پرتال این حوزه اشاره و اظهار کرد: بازطراحی و تکمیل پرتال حوزه معاونت سما تبریز توسط واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات این حوزه، علاوه بر افزودن امکانات جدید و استفاده از تکنولوژی های نوین و انجام بروز رسانی آن بصورت آنی، تمام رویدادهای حوزه های مختلف سما تبریز را تحت پوشش قرار داده و عملکرد مجموعه سما را در فضای مجازی انعکاس خواهد داد.

این مسئول تشکیل کلاس های آموزشکده برادران در دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز را یادآور شد و گفت: با مساعدت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی از این پس کلاس های دانشکده سما پسرانه واقع در پاستور جدید در دانشکده پزشکی واحد تبریز واقع در منظریه برگزار خواهد شد و این امر برخی مشکلات موجود را حل خواهد کرد.

نریمانی ابراز امیدواری کرد با جدیت و همدلی همه همکاران سما تبریز این دستاوردها روز به روز افزون تر و پرثمرتر شده و موجب خواهد شد سما تبریز به جایگاه واقعی خود چه در حوزه مدارس و چه در حوزه آموزشکده ها دست یابد.