امروز: جمعه 3 بهمن 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

دبیر شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی انتخاب شد

تاریخ خبر: چهارشنبه 27 تیر 1397 - 11:58
تعداد بازدید: 234
جلسه انتخابات دبیر شورای قرآن و عترت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی برگزار و مهدی مهدی‌پور مقدم از واحد تبریز این دانشگاه با کسب اکثریت آرا به عنوان دبیر شورا معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در این جلسه گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های قرآنی در جامعه پررنگ‌تر شده است و دانشگاه‌ها به عنوان یکی از متولیان اجرای برنامه‌های قرآنی کارهای قابل توجهی را انجام داده‌اند که تربیت و پرورش نیروهای متخصص قرآنی نمونه‌ بارزی از فعالیت‌ها‌ی آنهاست.

میرزاآقا بابازاده با بیان اینکه قرآن و اهل بیت (ع) میراث گرانقدر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام است، ادامه داد: هنوز نتوانسته‌ایم به سطح مطلوبی که مد نظر مقام معظم رهبری است برسیم. باید تدابیری اتخاذ شود که خانه‌های مردم منور به نور قرآن و معرفت اهل بیت (ع) باشد و مردم با اعتقادی راسخ پرچمدار فعالیت‌های قرآنی در کشور باشند.

بابازاده گفت: یکی از راه های پیشرفت و ترقی کشور در عرضه فرهنگ و فعالیت‌های قرآنی، سرمایه‌گذاری بر روی جوانان است. جوانان بویژه دانشجویان به علت شور و انرژی مضاعف می‌توانند نقش خوبی را در ایجاد فضای قرآنی ایفا کنند.

وی ادامه داد: دشمنان درصدد هستند هویت ایرانی و قرآنی را از جوانان دور کنند، لذا باید زمینه‌ای مهیا باشد که نوجوانان و جوانان و بویژه قشر دانشگاهی برای فعالیت در حوزه‌های مختلف قرآنی پیشقدم باشند.

رئیس دبیرخانه هیأت امنای استان آذربایجان شرقی از توجهات ویژه نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در تجلیل از حافظان قرآن قدردانی کرد و گفت: هر هفته در نماز جمعه تبریز یک نفر از حافظان کل قرآن کریم توسط حجت الاسلام دکتر محمد علی آل هاشم در بین‌الصلاتین مورد تجلیل قرار می‌گیرد و این از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نشان از ارزش و بها دادن مسئولان به خادمان قرآن کریم است.

این استاد دانشگاه از سعید وحیدی مهر دبیر سابق کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی استان با اهدای لوح تشکر کرد.

جلسه انتخابات کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با حضور علی عزتی رئیس اداره کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی و سعید وحیدی مهر معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، معاونان فرهنگی و مسئولان کانون‌ قرآن و عترت (ع) واحدها و مراکز استان آذربایجان شرقی در سالن شمس واحد تبریز برگزار شد.