امروز: چهارشنبه 7 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی: مدیران دانشگاه در حوزه‌ کاری خود پیوست فرهنگی ارائه دهند

تاریخ خبر: چهارشنبه 27 تیر 1397 - 12:02
تعداد بازدید: 175
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: مدیران در هر حوزه‌ای از دانشگاه که فعالیت می‌کنند باید پیوست فرهنگی ارائه و در اجرای آن بکوشند.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، دکتر عزیز جوانپور صبح امروز در جلسه انتخابات دبیر شورای قرآن و عترت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با گرامیداشت دهه کرامت گفت: پرداختن به قرآن و فرهنگ در دانشگاه‌‌ها از نظر مقام معظم رهبری موضوعی فوق‌العاده با اهمیت است. فرمایش‌های روشنگرانه ایشان وظیفه ما را خطیرتر می‌کند، اهتمام جدی برای تحقق منویات رهبری همواره مورد تاکید دکتر ولایتی و دکتر رهبر است.

وی افزود:‌ دانشگاه ما پسوند اسلامی به همراه دارد بنابراین وظیفه مضاعفی نسبت به ارتقای فرهنگ دینی و قرآنی در دانشگاه‌ بر دوش داریم. انتظار می‌رود با مدیریت جهادی که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند کارهای جدی و اساسی در این زمینه انجام گیرد.

جوانپور تصریح کرد: دانشگاه ‌آزاد اسلامی باید کاری کند که الگوی سایر دانشگاه‌های اسلامی باشد. به بخشنامه‌ها اکتفا نکنید برنامه‌ها و بحث‌های فرهنگی ابتکار عمل، خلاقیت و ظرافت می‌خواهد و باید از جذابیت‌های متناسب با ذائقه دانشجویان برخوردار باشد.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی خطاب به معاونان فرهنگی و مسئولان کانون قرآن و عترت (ع) استان گفت: تحول در حوزه فرهنگ از مطالبات مقام معظم رهبری است و شما به تناسب و اقتضای فضای دانشگاه و با انگیزه الهی و جدیت و به‌کارگیری روش‌های مؤثر باید در حوزه فرهنگ تحول‌آفرین باشید.

وی تاکید کرد: باید از مشارکت اعضای هیأت علمی دانشگاه در امور فرهنگی بهره‌مند شویم چراکه آنان منبع تربیت و آموزش نیرو هستند.

جوانپور گفت: هدف از آفرینش و خلقت رسیدن به تعالی است. سوق‌دادن فرهنگ جامعه به سوی رشد و تعالی و سدکردن راه‌های نفوذ فرهنگ‌های بیگانه از اهم وظایف مربیان، معلمان و استادان است.

رئیس واحد تبریز با بیان اینکه ماهیت انقلاب اسلامی ماهیت فرهنگی است اظهار کرد: مدیران دانشگاه در هر حوزه‌ای فعالیت می‌کنند باید پیوست فرهنگی داشته باشند. هر حرکت فرهنگی که بتواند آرمان‌های انقلاب را در بین دانشجویان نهادینه کند، حرکتی در راستای فرمایش‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ است و مورد حمایت قرار می‌گیرد.