امروز: شنبه 14 تیر 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی: دانشگاه آزاد اسلامی در رشد تکنولوژی بتن پیشرو است

تاریخ خبر: سه شنبه 17 مهر 1397 - 07:54
تعداد بازدید: 193
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در رشد و ارتقای تکنولوژی بتن و دانش فنی مهندسان رشته عمران پیشرو بوده است.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور در مراسم افتتاحیه چهاردهمین مسابقات سراسری بتن در دانشگاه‌آزاد‌اسلامی تبریز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: توجه به فرهنگ حسینی، فرهنگ ایثار و شهادت، مهم‌ترین سرمایه و منبع توانمندی نظام جمهوری‌اسلامی‌ایران در عرصه‌های مختلف است.

رئیس دانشگاه‌آزاد‌اسلامی آذربایجان‌شرقی افزود: پس از برگزاری موفقیت‌آمیز چهاردهمین دوره رقابت‌های دانشجویی بتن در سال ۹۵ به میزبانی واحد تبریز، شانزدهمین دوره نیز با بهره‌گیری از همه امکانات آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی و استادان گروه فنی عمران این دانشگاه برگزار و این دانشگاه مجدداً سهم خود را در راستای ارتقای تکنولوژی بتن و دانش فنی دانشجویان و مهندسان رشته عمران ایفا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امروزه بتن به‌عنوان یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی در ساخت همه سازه‌ها، تونل‌ها، ابنیه‌های ژئوتکنیکی و اعضای غیرسازه‌ای در ایران و جهان شناخته شده است. این مهم به‌دلیل سهولت در استفاده و کاربرد، مناسب‌بودن از نظر اقتصادی و داشتن قابلیت اطمینان بالا نسبت به سایر مصالح ساختمانی است.

دبیر هیأت امنای دانشگاه‌آزاد‌اسلامی استان آذربایجان‌شرقی عنوان کرد: صنعت ساختمان و تولید بتن همگام با پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی در راستای ارتقای کیفیت، مقاومت و دوام برای نیل به اهداف توسعه پایدار، باعث پیشرفت ایران اسلامی شده است.

جوانپور گفت: برگزاری مسابقات بتن بین دانشجویان رشته مهندسی عمران در همه گرایش‌ها و مقاطع تحصیلی، باعث ایجاد رشد و رقابت، همراه با ارتقای کیفیت و دانش فنی در بتن مصرفی شده است. 

وی با بیان اینکه دانشجویان رشته مهندسی عمران دانشگاه‌آزاد‌اسلامی تبریز در زمینه تحقیقات بتن موفقیت‌های قابل توجهی را در مسابقات بین‌المللی ACI داشته‌اند، اظهار کرد: دانشجویان این واحد دانشگاهی سال ۲۰۰۳ میلادی در مسابقات بوستون آمریکا موفق به کسب مقام دوم جهان و در چهاردهمین و پانزدهمین دوره مسابقات دانشجویی بتن به‌ترتیب یک مقام سومی و دو مقام سومی را کسب کردند. 

رئیس واحد تبریز ادامه داد: باید در دانشگاه‌ زمینه‌ای ایجاد شود تا دانشگاهیان در جامعه تحول ایجاد کرده و در حل مسائل و مشکلات کشور سهیم‌ باشند تا شاهد شکوفایی، توسعه و پیشرفت در تمام زمینه‌ها به‌ویژه در حوزه مدیریت شهری و عمرانی باشیم.