امروز: شنبه 14 تیر 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

در استان آذربایجان شرقی؛ دانشگاه آزاد اسلامی و دبیرخانه شورای فرهنگی مبارزه با مواد مخدر تفاهم‌نامه امضا کردند

تاریخ خبر: سه شنبه 17 مهر 1397 - 08:15
تعداد بازدید: 202
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی و دبیرخانه شورای فرهنگی مبارزه با مواد مخدر تفاهم‌نامه مشترک همکاری امضا کردند.

عزیز جوانپور در این‌باره به خبرنگار روابط عمومی واحد تبریز گفت: بر اساس سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و در راستای تحقق اهداف عالی دانشگاه و توسعه همکاری‌های دوجانبه و نیل به اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر و روانگردان، تفاهم‌نامه مشترک دانشگاه آزاد اسلامی با دبیرخانه شورای فرهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی به نمایندگی بهروز مهدوی مشاور عالی استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در دو نسخه و هشت ماده به امضا رسید.

وی افزود: هدف از این تفاهم‌نامه، ایجاد و توسعه همکاری‌های علمی- پژوهشی برای پیشگیری از اعتیاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن با استفاده از منابع طرفین است. 

دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی، عنوان‌های همکاری ذکرشده در این تفاهم‌نامه را برشمرد و گفت: همکاری در اجرا و نظارت بر پروژه‌های آموزشی و پژوهشی، برگزاری مشترک همایش و میزگردهای تخصصی، هدایت دانشجویان رشته‌های مرتبط برای انجام پایان‌نامه‌های دکتری و کارشناسی ارشد، حمایت از استادان و دانشجویان مؤلف و مترجم کتاب‌های مرتبط، اقدام مشترک برای تولید و چاپ منابع علمی و آموزشی برای آگاهی همه گروه‌های هدف، ازجمله موضوعاتی است که در تفاهم‌نامه طرفین همکاری ذکر شده است. 

جوانپور ادامه داد: راه‌اندازی دبیرخانه علمی و پژوهشی، بانک اطلاعاتی پژوهشگران، کتابخانه تخصصی، اطلاع‌رسانی و انعکاس اولویت‌های پژوهشی و تشکیل اتاق فکر با موضوع مواد مخدر و روانگردان‌ها از دیگر توافقات طرفین در این تفاهم‌نامه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: مدت اجرای تفاهم‌نامه مشترک دانشگاه آزاد اسلامی با دبیرخانه شورای فرهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی دو سال است که تمدید آن با توافق طرفین انجام خواهد شد.