امروز: جمعه 13 تیر 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

باطرح میز شبیه‌ساز زلزله؛ مخترع دانشجوی دانشگاه آزاد، مدال طلای مسابقات کرواسی را کسب کرد

تاریخ خبر: چهارشنبه 30 آبان 1397 - 13:13
تعداد بازدید: 217
دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی، مدال طلای مسابقات بین‌المللی اختراعات کرواسی را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با ارائه طرح میز شبیه‌ساز زلزله موفق به دریافت دیپلم افتخار و کسب مدال طلای رقابت‌های علمی شانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی اختراعات زاگرب، کرواسی (ARCA ۲۰۱۸)  شد.

رضا قربانی دانشجوی واحد تبریز در گفتگو با خبرنگار آنا اظهار کرد: زلزله پدیده‌ای  است که موجب آسیب به زندگی مردم و محیط زیست می‌شود. به‌منظور کاهش اثر این پدیده طبیعی غیرقابل پیش‌بینی، روش‌های متعددی برای ارتقای مقاومت ساختمان‌ها ارائه شده است.

وی افزود: میز طراحی‌شده که شبیه‌سازی عملیات یک زلزله را انجام می‌دهد، به مهندسین عمران کمک می‌کند تا درک بهتری از پاسخ ساختار بنا در طول زلزله دریافت کنند که نتیجه آن منجر به ساخت سازه‌های مستحکم‌تر و مقاوم‌تر در برابر زلزله می‌شود.

قربانی، دانشجوی مقطع کارشناسی رشته فناوری اطلاعات بوده و طرح میز شبیه‌ساز زلزله را با همکاری بهنام رفیعی، دانشجوی رشته برق دانشگاه تبریز ارائه کرده است.

به گزارش آنا، مسابقات بین‌المللی اختراعات زاگرب، کرواسی (ARCA ۲۰۱۸) جزو معتبرترین مسابقات جهانی ثبت اختراعات است و تاکنون ۱۶ دوره از آن برگزار شده است.