امروز: چهارشنبه 7 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

جوانپور: تفکر شهید باقری در عرصه اقتصادی پیاده شود کار تمام است

تاریخ خبر: شنبه 6 بهمن 1397 - 13:53
تعداد بازدید: 162
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: در صورتی که تفکر شهید حسن باقری در عرصه اقتصادی پیاده شود دیگر مشکلی نخواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور در اجلاسیه دانشجویی کنگره ملی شهید حسن باقری در  دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا اظهار کرد: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی این  افتخار را داریم تا با برگزاری اجلاسیه دانشجویی شهید حسن باقری جوانترین فرمانده دفاع مقدس موجب توسعه و پیشرفت کشور شویم.

وی اضافه کرد: سخن از شهید و شهادت دشوار است و در برابر شهدا مسئول هستیم. شهدا گنج‌های ناشناخته‌ای هستند و هنوز نتوانسته‌ایم این سرمایه‌های ارزشمند را به طور واقعی معرفی کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه تفکر شهید باقری تفکر انقلابی بود، عنوان کرد: این فرمانده جنگ توانست با تفکر انقلابی و استراتژی نظامی، جنگ را اداره و در آن تحول ایجاد کند.

جوانپور با تأکید بر اینکه امروز نیز به این تفکر انقلابی نیازمندیم، یادآور شد: مقام معظم رهبری تفکر انقلابی را اساس پیشرفت و تحولات مثبت در کشور و سبب تسلط معنوی و روحی ایران در منطقه و فراتر از منطقه و عامل هم‌افزایی و اتحاد می­‌دانند.

اجلاسیه دانشجویی شهید حسن باقریوی تصریح کرد: امروز در عرصه علم و فناوری تفکر انقلابی بوده که ما را پیش‌ برده است. با این تفکر دانشمند شهیدی مانند شهید طهرانی‌مقدم ایران اسلامی را صاحب فناوری هسته‌ای و سلول‌های بنیادی کرد.

رئیس کمیته علمی و پژوهشی ستاد برگزاری کنگره سرلشکر با بیان اینکه راه نجات کشور داشتن تفکر و روحیه شهید باقری است، توضیح داد:  متأسفانه در عرصه‌های مدیریت، اقتصاد و صنعت نتوانسته‌ایم در حد مطلوب، تفکر انقلابی را پیاده‌سازی کنیم. 

جوانپور ادامه داد: اگر ما در حوزه دفاعی نظامی مشکلی نداریم، به این دلیل است که تفکر شهید باقری را عملی کرده‌ایم و در صورتی که این تفکر در عرصه اقتصادی نیز پیاده شود دیگر مشکلی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه شهید باقری بنیان‌گذار اطلاعات عملیات ایران بود، تشریح کرد: سرلشکر باقری، نماد تفکر انقلابی است و  «تفکر ما می‌توانیم» را به ما یاد می‌دهد. ما اهل سازش، تعامل و تسلیم نبوده و نیازمند ترویج تفکر انقلابی و بسیجی هستیم تا  بتوانیم در عرصه‌های مختلف سربلند و موفق باشیم.

 در پایان اجلاسیه دانشجویی کنگره ملی شهید حسن باقری شرکت‌کنندگان با حضور در مزار شهدای گمنام  به مقام والای شهیدان ادای احترام کرده و از نمایشگاه  آثار هنرمندان با موضوع شهید باقری بازدید کردند.