امروز: جمعه 3 بهمن 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

ابراهیم‌زاده تأکید کرد: لزوم جاری‌شدن فرهنگ انس با قرآن در جامعه

تاریخ خبر: چهارشنبه 24 بهمن 1397 - 14:35
تعداد بازدید: 168
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی بر ضرورت جاری‌شدن فرهنگ انس با قرآن در جامعه تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، حجت‌الاسلام امیر ابراهیم‌زاده صبح امروز در آیین تجلیل از منتخبان مسابقات قرآن و عترت(ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با قدردانی از حضور پرشور دانشگاهیان در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن اظهار کرد: از خداوند مسئلت دارم برای هر  قدمی که در راه احیای قرآن برداشته می‌شود، اجر بی‌نهایت عطا فرماید.

وی به اهمیت و ارزش انس با قرآن کریم اشاره کرد و ادامه داد: بنا به فرمایش پیامبر اکرم(ص) در روز قیامت هیچ شفاعت‌کنند‌ه‌ای بالاتر از قرآن وجود ندارد؛ بنابراین اگر بخواهیم مورد شفاعت قرآن قرار بگیریم باید از هدایت و نور قرآن بهره‌مند شده و معنویت و دستگیری از دیگران را توشه آخرت سازیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی بر ضرورت جاری‌شدن فرهنگ انس با قرآن در جامعه تأکید و اضافه کرد: قرآن در جامعه ما در برخی موارد حالت سمبلیک پیدا کرده است. اینکه فقط از قرآن برای مهریه،‌ راهی‌کردن مسافر برای سفر، تفأل و ... استفاده می‌شود و تلاوت آن بیشتر در ماه مبارک رمضان صورت گیرد، اشتباه است؛ در‌حالی‌که قرآن کتاب زندگی بوده و برای هدایت انسان‌ها نازل شده است و در هر شرایطی می‌تواند بشر را هدایت کند.

ابراهیم‌زاده با بیان اینکه با وجود پیشرفت حفظ و قرائت در کشور، قرآن در جامعه مهجور مانده است، تصریح کرد: در روایات ائمه معصومین(ع) بر خواندن حداقل ۵۰ آیه از قرآن در روز تأکید شده است. نخواندن قرآن، ترجیح غیر قرآن بر قرآن، محور قرار ندادن آن، تدبّر و عمل‌نکردن به آن از مصادیق مهجوربودن قرآن است که باید با برنامه‌ریزی صحیح رفع شود.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه قرآن‌خواندن یعنی صحبت با خداوند متعال مطرح کرد: نشناختن وجود خدا و کلام خدا منجر به خستگی هنگام تلاوت قرآن می‌شود. هرچه دانایی و معرفت در حوزه یاد شده افزون‌تر باشد، بهره‌مندی شخص نیز از عبادت و احساس لذت او فزون‌تر خواهد بود.

وی با نقل توصیه مقام معظم رهبری به جوانان مبنی بر اینکه تا جوانی را دارید قرآن بخوانید، گفت: رهبر معظم انقلاب هم در مواقع و مناسبت‌های گوناگون درباره جوانان سخن گفته و ارشادها و رهنمودهای فراوانی بیان کرده‌اند که اگر جوانان آنها را به کار ببرند، به سعادت و خوشبختی خواهند رسید.