امروز: چهارشنبه 7 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

در تبریز انجام شد؛ رونمایی از نرم‌افزار ترتیل‌خوانی قرآن کریم

تاریخ خبر: شنبه 11 اسفند 1397 - 09:49
تعداد بازدید: 128
نرم‌افزار ترتیل‌خوانی قرآن کریم در نشست هم‌افزایی استادان درس آشنایی با قرآن کریم رونمایی شد.

دبیر شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی واحد تبریز درباره نرم‌افزار ترتیل‌خوانی قرآن کریم اظهار کرد: نرم‌افزار ترتیل‌خوانی قرآن کریم بر پایه کتاب آموزش ترتیل‌خوانی به تألیف رامین حکم‌آبادی طراحی شده است.

مهدی مهدی‌پور گفت: این نرم‌افزار به همت کانون قرآن و عترت علیهم‌السلام معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و دارالفنون آموزش و پرورش ناحیه ۳ تبریز طراحی شده و در سه نسخه اندروید، تحت وب و تحت ویندوز طراحی شده است و به آموزش ترتیل‌خوانی از پایه مبتدی تا پیشرفته می‌پردازد.

وی با بیان اینکه این نرم‌افزار متشکل از ۶ بخش است، ادامه داد: آداب بهره‌مندی از محضر قرآن کریم، آموزش ترتیل‌خوانی، احیاگران قلب‌ها، جدول کلیدواژه‌ها، آموزش نغمات و ترتیل جزه ۲۹ و  ۳۰ قرآن کریم با صدای استاد رحیم وظیفه شعاع و استاد سعید وحیدی مهر بخش‌های تشکیل‌دهنده نرم‌افزار  است.

دبیر شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: در راستای ترویج فرهنگ آشنایی و انس با قرآن دسترسی به این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و از طریق کافه بازار و یا مراجعه حضوری به کانون قرآن و عترت واحد تبریز امکان‌پذیر است.