امروز: یکشنبه 19 مرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

ابراهیم‌زاده عنوان کرد: گسترش فرهنگ ناب ایرانی اسلامی با برگزاری ازدواج دانشجویی

تاریخ خبر: سه شنبه 21 اسفند 1397 - 13:58
تعداد بازدید: 173
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: برگزاری جشن ازدواج دانشجویی فرهنگ ناب ایرانی اسلامی را گسترش می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، حجت‌الاسلام امیر ابراهیم‌زاده در جشن ازدواج دانشجویی که روز گذشته در  دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد، گفت: طبق سنوات گذشته ثبت نام ازدواج دانشجویی توسط دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها انجام می‌شود که امسال مسئولیت ستاد برگزاری جشن ازدواج دانشجویی استان بر عهده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی است.

وی به آمار ثبت نام‌کنندگان جشن ازدواج دانشجویی اشاره کرد و گفت: امسال ۶۰۲ زوج از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان آذربایجان شرقی ثبت نام کرده‌اند که حدود ۲۰۸ زوج متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی و ۸۶ زوج از واحد تبریز بوده است.

 ابراهیم‌زاده افزود: سال جاری به درخواست ستاد برگزاری جشن ازدواج دانشجویی استان، مجوز اعزام ۱۰۰ زوج به‌صورت متمرکز و همزمان به مشهد مقدس اخذ شد که از این تعداد ۹۲ زوج ثبت نامی به مدت سه شب و چهار روز در مشهد مقدس اقامت خواهند کرد. دانشجویان مزدوج در قالب ۹۲ خودروی سواری هم‌ شکل برای حضور در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) به سمت راه‌آهن تبریز بدرقه خواهند شد.

جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی تصریح کرد: زوج‌های اعزامی به مشهد مقدس از کارگاه‌های مدیریت جنسی، روابط زن و مرد و بنیان تحکیم خانواده بهره‌مند می‌شوند.

وی زوج‌های دانشجو و غیر دانشجو را متفاوت دانست و افزود: شما مزدوجین عالِمی هستید که در محیط‌های علمی حضور داشته‌اید. انتظار خانواده‌ها از شما این است که زندگی عالمانه، به‌دور از خرافات با تحمل، سعه صدر، ایثار و خودگذشتگی داشته باشید.

وی به الگوقراردادن زندگی حضرت زهرا (س) و امام علی(ع) تأکید کرد و گفت: همدیگر را خوب بشناسید به تناسب ظرفیت‌های همدیگر رفتار کنید و خواسته‌های غیرمعقول نداشته باشید. مرد و زن در کنار هم نباید انتظار گزافی از هم داشته باشند.

این مسئول افزود: اگر کانون خانواده معنویت، نور و صفا داشته و در آن عشق‌ورزی وجود داشته باشد، رونق کم زندگی به چشم نمی‌‌آید.

در پایان جشن خطبه عقد بین دو زوج که سیره زندگی ساده زیستی را الگوی خود قرار داده و به احترام ۱۴ معصوم علیهم‌السلام؛ ۱۴ عدد سکه بهار آزادی را مهریه قرار داده بودند، توسط حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم‌زاده جاری شد.

به گزارش آنا در این جشن حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمودی کارشناس مسائل ازدواج خانواده سخنرانی کرد و از محمدحسین صادقی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرند به‌دلیل همکاری در ثبت نام و واریز وجوه جشن ازدواج دانشجویی تجلیل شد.

بیست و دومین جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان و با همکاری حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد تبریز با حضور ۹۲ زوج دانشجو و با حضور خانواده ایشان در سالن شهریار دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد.