امروز: جمعه 3 بهمن 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

جوانپور خبر داد: آغاز فعالیت گروه‌های آموزشی به‌صورت استانی

تاریخ خبر: چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 - 08:53
تعداد بازدید: 148
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: فعالیت گروه‌های آموزشی با شکلی جدید و به‌صورت استانی آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تبریز، عزیز جوانپور عصر امروز در نخستین جلسه مدیران گروه آموزشی استان آذربایجان‌شرقی گفت: بعد از برگزاری موفق طرح تعاون و پایش و در راستای تداوم بهینه آنها فعالیت گروه‌های آموزشی با شکلی جدید و به‌صورت استانی آغاز شده است.

 

وی با قدردانی از جدیت و تلاش منوچهر صمدی‌وند رئیس شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان آذربایجان شرقی در اجرای بهینه طرح‌های استانی گفت: در طرح پایش و تعاون، واحد‌های دانشگاهی استان به عنوان یک پیکره در نظر گرفته شده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی افزود: اکنون اعضای هیئت علمی دانشگاه به‌صورت استانی فعالیت می‌کنند و جابه‌جایی رشته‌ها در سطح استان انجام می‌گیرد.

جوانپور با تأکید بر اهمیت نقش مدیران گروه‌های آموزشی استانی در برقراری تعامل و ارتباط سازنده با واحدهای دانشگاهی گفت: برای آمایش رشته‌ها و ایجاد رشته‌های جدید و بین‌رشته‌ای در واحدهای دانشگاهی استان و انجام برخی امور دیگر هماهنگی‌های مستمر لازم است، بنابراین اقدام به انتصاب مدیر گروه‌های استانی کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: واحدهای دانشگاهی در اجرای طرح‌های برون‌دانشگاهی، ایجاد مراکز علمی، انتشار مجلات علمی، آموزش‌های کوتاه‌مدت عمومی و مهارتی باید هماهنگ وبه‌صورت استانی عمل کنند تا از موازی‌کاری پرهیز و منابع مالی مدیریت شود.

در ادامه جلسه صمدی‌وند رئیس شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان آذربایجان‌شرقی با بیان شرح وظایف مدیران گروه استانی و انتظاراتی که از آنها در هم‌افزایی امور آموزشی و پژوهشی است توضیحاتی ارائه داد و تأکید به تهیه بانک اطلاعات مربوط به‌عناوین رشته‌ها، اعضای هیئت علمی تمام‌وقت و مدعو و برنامه ترم‌بندی دروس در واحدها و تعامل بیشتر مدیران گروه استانی با واحدها و مراکز دانشگاهی کرد.

رئیس شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد:  از اهداف دیگر مدیر گروه‌های استانی تلاش در راستای ارتقای کیفیت آموزشی و نظارت بر اجرای دقیق سرفصل‌های مصوب وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در رشته‌های مختلف مقاطع تحصیلی مخصوصا تحصیلات تکمیلی است که از طرف سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی  ابلاغ می‌شود.

صمدی‌وند گفت: امیدوارم با هماهنگی معاونان آموزش و مدیران گروه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و سایر واحدهای دانشگاهی شاهد ارتقای سطح کیفی آموزش و پژوهش در استان آذربایجان شرقی باشیم.