امروز: چهارشنبه 7 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

رئیس دانشگاه آزاد تبریز: استادان در تبیین گام دوم انقلاب اسلامی تلاش کنند

تاریخ خبر: چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 - 18:13
تعداد بازدید: 137
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: استادان دانشگاه در تبیین گام دوم انقلاب برای قشر جوان و دانشجو نقش کلیدی داشته و باید در این زمینه تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور در آیین گرامیداشت روز معلم و تجلیل از استادان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: ۱۲ اردیبهشت هر سال از دو جهت گرامی داشته می‌شود دارد، اول اینکه سالگرد شهادت متفکر بزرگ استاد مطهری(ره) است. دوم اینکه این مناسبت که به روز استاد و معلم نام گرفته است، بیانگر ارزش وجود شخصیت بی‌‌نظیر استاد مطهری و یادآور حرکت فکری عظیمی است که از سوی این بزرگوار در ایران و جهان اسلام به راه افتاده است.

وی افزود: شهید مطهری معلم واقعی بود، انحراف و التقاط را در جامعه تشخیص و هشدار داد و در راه هدایت جامعه به شهادت رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با بیان اینکه علم‌آموزی و علم‌آموختن شغل بسیار شریفی است، ادامه داد: نخستین معلم ‌انسان خداوند متعال است که انبیا را تعلیم‌ داده سپس انبیا علم را به بشریت منتقل کرده‌اند. امروزه اگر بشریت توانسته به مقام و جایگاه و به مرتبه عالی علم و آگاهی برسد، منشأ آن خداوند و در سایه تعالیم انبیای الهی است.

جوانپور با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری گفت: با توجه به اینکه مخاطب اصلی بیانیه «گام دوم انقلاب» جوانان و قشر دانشگاهی است، انتظار این است که برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی، استادان دانشگاه به‌‌عنوان فرماندهان جنگ نرم در تبیین این بیانیه بین قشر دانشجو که به عنوان افسران جنگ نرم هستند، تلاش کرده و بیشتر از گذشته فعالیت کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی که در ۴۰ سال گذشته به جایگاه علمی رسیده بی‌تردید در سایه استادان و عالمان این دانشگاه بوده است؛ اما نتوانسته‌ایم مقام و شأن معلم را در این دانشگاه به حد مطلوب برسانیم و برگزاری این مراسم فقط در برای قدردانی از استادان نمونه و برجسته است.


در ادامه محمدتقی وردینی مسئول گزینش استادان نمونه دانشگاه آزاد تبریز، گزارشی از فرایند انتخاب استادان نمونه این دانشگاه ارایه کرد و گفت: با در نظر گرفتن شاخص‌های علمی و آموزشی استادان و بعد از بررسی مدارک به ترتیب امتیاز از هر دانشکده یک نفر به عنوان استاد نمونه، از دانشگاه چهار نفر به عنوان مدیر گروه نمونه و از کل دانشگاه یک‌نفر به عنوان رئیس دانشکده نمونه انتخاب شدند.

وی افزود: طبق روال سال‌های گذشته از سه نفر استادانی که در طول سال ۹۷ موفق به ارتقای مرتبه علمی خود شدند، استادان بازنشسته و ۶ نفر استادانی که در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع جانبازی نائل شده‌اند، تجلیل می‌شود؛ چراکه ما هرچه داریم مدیون ایثارگری و شهامت و فداکاری‌های آنان است و اکنون در سنگر علم و دانش علم و دانش فعالیت می‌کنند.