امروز: جمعه 3 بهمن 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز: مدرسه علمی و مهارتی صنعت چرم و کفش در تبریز راه‌اندازی می‌شود

تاریخ خبر: شنبه 11 خرداد 1398 - 10:47
تعداد بازدید: 208
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: مدرسه علمی و مهارتی صنعت چرم و کفش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور  در نشست مشترک همکاری صنعت و دانشگاه در راستای طرح نظام موضوعات چرم و کفش که در دفتر شهرک چرمشهر تبریز برگزار شد، گفت: رسالت اصلی دانشگاه حل مشکلات صنعت و جامعه است، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای بسیار مؤثری در ایجاد ارتباط دانشگاه با صنعت انجام شده است؛ اما تا رسیدن به هدف و نتیجه مطلوب فاصله زیادی داریم. 

وی تأکید کرد: باید رویکردی در پیش گرفته شود تا صنعت، لزوم حضور و تأثیرگذاری دانشگاه در حل مسایل و مشکلات را احساس کند. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بحث صنعت چرم و کفش -که پیشینه‌ای دیرینه در آذربایجان‌شرقی دارد- و مشارکت در حل بحران دریاچه ارومیه را در دستور کار واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی این استان قرار داده‌ است.

جوانپور افزود: در مطالعاتی که توسط استادان و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی استان صورت گرفته مشکلات و چالش‌های صنعت چرم و کفش شناسایی و راه حل‌هایی برای توسعه زیرساخت‌های صنعتی توسط استادان و پژوهشگران ارائه شده است. 

وی ادامه داد: بعد از ایجاد نخستین مرکز علمی، مهارتی و عمومی رباتیک و بهره‌برداری موفق از آن، دومین مدرسه علمی و مهارتی با عنوان صنعت چرم و کفش در واحد تبریز برای تسریع در عملیاتی کردن طرح‌ها در حال بررسی است و به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز به تأکید دکتر طهرانچی برای ایجاد و راه‌اندازی رشته‌‌های جدید در ارتباط با حل مشکلات صنعت اشاره کرد و افزود: در مکاتباتی که با سازمان مرکزی دانشگاه صورت گرفته به‌زودی رشته‌های مرتبط با صنعت چرم و کفش در واحدهای دانشگاهی استان راه‌اندازی می‌شود.

در ادامه مشاور فنی شهرک صنعتی چرمشهر تبریز نیز گفت: در شرایط کنونی همکاری بین دانشگاه و صنعت  یکی از ضروریات مبرم است؛ بنابراین طبق توافقات فی مابین شهرک صنعتی چرم یک اتاق در اختیار دانشگاه قرار می‌دهد و دانشگاه نیز اتاقی با امکانات لازم در اختیار عوامل شهرک صنعتی چرم قرار دهد.

احد نوزاد  افزود: با توجه به نشست‌های متعددی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز انجام شد، گزارش علمی ۵۰ صفحه‌ای از سوی استادان دانشگاه آزاد اسلامی سطح کشور و با محور واحد تبریز در پنج چالش دسته‌بندی شده است که اهداف و رهیافت‌ها و پیشنهادهایی برای بهبود این صنعت ارائه شد.

رئیس اتحادیه کفاشان تبریز نیز گفت: بین دانشگاه‌های سطح استان که وارد مقوله صنعت کفش و چرم شده‌اند، فقط دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز به‌طور جدی و عملی این موضوع را پیگیری می‌کند.

علیرضا جباریان فام افزود: یکی از صنایع مادر تبریز صنعت کفش است و دانشگاه آزاد اسلامی با  تصویب و راه‌اندازی رشته کفش و آموزش دوره‌های ویژه کفش به سرعت پیشرفت این صنعت در سطح ملی و بین‌المللی کمک قابل توجهی خواهد کرد.

اتاق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در شهرک چرمشهر تبریز افتتاح شد

در پایان این نشست با حضور اعضای هیئت رئیسه واحد تبریز، محمدمهدی دباغی‌صدر رئیس هیئت مدیره شهرک، مهدی امینی مدیرعامل شهرک چرم و همراهان اتاق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در شهرک چرمشهر تبریز افتتاح شد.