امروز: چهارشنبه 7 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

جوانپور : دانشگاه آزاد اسلامی باید آغازگر حرکت علمی فرهنگی عظیم در کشور شود

تاریخ خبر: دوشنبه 27 خرداد 1398 - 08:20
تعداد بازدید: 121
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید با تجمیع امکانات و ظرفیت‌های خود آغازگر حرکت عظیم علمی فرهنگی در کشور باشد.

عزیز جوانپور در گفتگو با روابط عمومی واحد تبریز با توجه به سی و هفتمین سال راه‌اندازی و فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در ۳۷ سال گذشته تأثیرگذار بوده و زمانی که این دانشگاه تأسیس شد، جامعه نیازمند توسعه آموزش عالی و تربیت نیروی انسانی متخصص بود و با ایجاد این دانشگاه قدم‌های خوبی در این راستا برداشته شد.

وی افزود:‌ دانشگاه آزاد اسلامی توانست آموزش عالی را در اقصی نقاط کشور توسعه دهد و با پاسخگویی به خیلی عظیم مشتاقان تحصیلات عالی باعث جلوگیری خروج ارز از کشور شود. اکنون شاهد حضور اکثر فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در پست‌های مدیریتی کشور هستیم و این افتخاری بزرگ برای دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز درباره مدیریت جدید این دانشگاه گفت: با توجه به اینکه که دانشگاه آزاد اسلامی وارد دهه چهارم فعالیت خود شده‌ باید تلاش کنیم که از آموزش‌محور بودن به مسئله‌محور بودن حرکت کنیم و در این راستا قدم‌های خوبی به‌ویژه در تیم جدید مدیریتی برداشته شده است.

با توجه به گستردگی دانشگاه آزاد اسلامی می‌توان ظرفیت بالقوه این دانشگاه را به فعلیت تبدیل و بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه را حل کرد

جوانپور تصریح کرد:‌ در گذشته نیاز به آموزش بود؛ اما امروز نیاز به حل مسائل کشور است. باید در این وضعیت تحریم، دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت خود را در اختیار نیاز کشور قرار دهد و بتواند پاسخگو باشد که در همین زمینه تیم جدید کار بسیار عظیمی آغاز کرده و موفقیت‌های خوبی را به‌دست آورده و با همت همکاران دانشگاهی این اقدامات به سرانجام بهتر خواهد رسید.

وی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی همه زیرساخت‌ها اعم از فضای آموزشی، فرهنگی، ورزشی و آزمایشگاهی و همه فضاهای مورد نیاز برای یک دانشگاه را داراست؛ اما باید از این زیرساخت‌ها استفاده کند و بتواند برای جهشی علمی آماده شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی به آنا گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید استعدادهای خودش را به فعلیت برساند. این توانمندی در دانشگاه هست که خودش را بر اساس نیازهای جامعه منطبق کند و همه امکانات خودش را در اختیار قرار دهد.

جوانپور اظهار کرد: اکنون نیازمند همت و عزم جدی هستیم که همه امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی را تجمیع کنیم و با استفاده از  ظرفیت عظیم این دانشگاه که در همه استان‌ها موجود است، آغازگر حرکت عظیم علمی فرهنگی باشیم تا بتوانیم جامعه را تکان دهیم.

وی افزود: با توجه به گستردگی دانشگاه آزاد اسلامی می‌توان ظرفیت بالقوه این دانشگاه را به فعلیت تبدیل و بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه را حل کرد.