امروز: شنبه 14 تیر 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز: همه ارگان‌ها باید در مبارزه با مواد مخدر احساس مسئولیت کنند

تاریخ خبر: سه شنبه 28 خرداد 1398 - 15:56
تعداد بازدید: 121
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: همه دستگاه‌‌های اجرایی، مراکز علمی و تحقیقاتی باید در زمینه مبارزه با مواد مخدر احساس مسئولیت کنند.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور صبح امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: یکی از معضلات اصلی، تهدیدبرانگیز و مخاطره آمیز جامعه امروزی، بحث مواد مخدر است، رشد و گسترش مصرف مواد مخدر در جامعه نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است و قطعاً تحقیق و پژوهش در این زمینه می‌تواند کمک‌کار مسئولان ذی‌ربط باشد.

وی افزود: مسئولیت کمیته تخصصی علمی و پژوهشی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی به‌صورت دوره‌ای به یکی از دانشگاه‌های استان واگذار می‌شود؛ که  این بار با ابلاغ حکمی از سوی استاندار، این مسئولیت به دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی واگذار شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز یادآور شد: کارهای بسیار خوب و وسیعی در زمینه مبازره با مواد مخدر در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور انجام شده و در حال انجام است؛ اما اینکه چه‌قدر از این پژوهش‌ها عملیاتی شده و در بحث اجرایی از نتایج آنها بهره‌برداری شده است، خود جای تأمل دارد.

جوانپور افزود: امروز هر تصمیمی در هر حوزه‌ای اتخاذ می‌شود، باید پشتوانه علمی، پژوهشی و تحقیقاتی داشته باشد. دانشگاهیان وظیفه دارند در بحث مبارزه با مواد مخدر نیز در کنار مسئولان امر باشند و راهبرد‌های علمی و اساسی را برای پیشگیری از شیوع اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر ارائه دهند.

رئیس کمیته تخصصی علمی و پژوهشی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی اذعان کرد: در این استان فعالیت‌های علمی چشمگیری در مبارزه با مواد مخدر در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی صورت گرفته است که جای قدردانی و تشکر دارد؛ اما با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه‌ها، انتظار بیش از این است.

وی گفت: از همه نمایندگان دانشگاه‌ها که در این جلسه حضور دارند، تقاضا دارم تلاش‌های جدی، هم‌افزایی و همکاری‌های صمیمانه‌ای در بحث مبارزه با مواد مخدر با همدیگر داشته باشند تا دانشگاه‌ها بتوانند رسالت خود را در این زمینه به نحو مطلوب و شایسته انجام دهند.