امروز: پنجشنبه 10 مهر 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

ابوالحسنی عنوان کرد: تشریح عوامل سیر صعودی مصرف مواد مخدر در کشور

تاریخ خبر: سه شنبه 28 خرداد 1398 - 15:57
تعداد بازدید: 145
مدیر توسعه فناوری ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، عوامل سیر صعودی مصرف مواد مخدر در کشور را تشریح کرد.

جعفر ابوالحسنی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی واحد تبریز اظهار کرد: سوءمصرف مواد مخدر یکی از مشکلات جوامع امروزی است؛ به‌ طوری که و میلیون‌ها نفر را به کام مرگ فرستاده و میلیاردها دلار سرمایه برای مبارزه با آسیب‌های مواد مخدر هزینه می‌شود.

وی به عوامل سیر صعودی مصرف مواد مخدر در کشور اشاره و اضافه کرد: افزایش فعالیت‌های تولیدی مواد در برخی کشورهای همسایه، تنوع و کاهش قیمت، ورود مواد مخدر صنعتی و گسترش سطح دسترسی، تداوم بیکاری و مشکلات و نابسامانی‌های اجتماعی موجب سیر صعودی مصرف مواد در ایران شده است.

مدیر توسعه فناوری ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز عنوان کرد: کاهش سن مصرف موادمخدر، افزایش تعداد مصرف‌کنندگان  و ورود زنان به این عرصه از عوامل نگران‌کننده در کشور است.

ابوالحسنی ابراز امیدواری کرد که این جلسات مقدمه‌ای باشد برای کاربردی و عملیاتی شدن مبارزه با مواد مخدر و سیاست‌هایی در این راستا اتخاذ شود تا دانشجویان بتوانند موضوعات پایان‌نامه خود را در این زمینه انتخاب کنند.