امروز: جمعه 16 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

عالی تشریح کرد: برنامه‌های اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد آذربایجان‌شرقی

تاریخ خبر: سه شنبه 4 تیر 1398 - 15:51
تعداد بازدید: 126
رئیس امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، برنامه‌های اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری این دانشگاه را تشریح کرد.

صمد عالی در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی رشد اقتصادی حقیقی را در گرو تولید ثروت از طریق دانش می‌دانند و می‌فرمایند که اگر شرکت‌های دانش‌بنیان جدی گرفته شوند و از توسعه کمّی و کیفی آنها حمایت شود، به‌واسطه‌ ثروت‌آفرینی از طریق علم، اقتصاد کشور به شکوفایی حقیقی خواهد رسید.

 

وی، گزارشی از عملکرد هفت ماه‌ اخیر اداره امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی ارائه کرد و افزود: تاکنون تعداد ۲۱ طرح به دبیرخانه امور اقتصاد دانش‌بنیان وصول شده که از این تعداد ۱۶ طرح داوری، هفت طرح تصویب و پنج طرح در دست بررسی و داوری است.

رئیس امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، عنوان‌های طرح‌های تصویب شده را برشمرد و عنوان کرد: تولید زعفران گلخانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان، پرورش دام مولد چندقلوزا در دانشگاه آزاد واحد مراغه، تولید موتورسیکلت برقی، تولید لوسیون رویش مو، خدمات ایجاد پوشش مقاوم نانو، پرورش کرم میلورم و تولید آنتی‌بیوتیک از سم عقرب و طرح ایجاد مرکز آموزش زبان‌های بین‌المللی عنوان‌ طرح‌هایی است که مورد تصویب قرار گرفته‌اند. 

عالی به برنامه‌های پیش‌بینی شده سال ۹۸ اشاره و اضافه کرد: برگزاری رویدادهای نوآوری شهری، نوآوری سلامت، نوآوری اجتماعی با همکاری مرکز رشد، برگزاری دوره آموزشی نحوه نوشتن (BP) و (FS) با همکاری امور مالی و شرکت در نمایشگاه‌های فن بازار و ... برای تأمین سرمایه با همکاری دفتر ارتباط با صنعت از جمله‌ برنامه‌هایی است که تا پایان سال جاری اجرا خواهد شد. 

وی تأکید کرد: شناسایی و جذب طرح‌های مناسب از مراکز تحقیقاتی و شناسایی منابع و دارایی‌های راکد واحدهای دانشگاهی و تعیین تکلیف آنها، مکانیزه کردن فرایند ارائه و تصویب طرح‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری، راه‌اندازی سیستم کنترل پروژه برای نظارت بر عملکرد طرح‌های اجرا شده از دیگر برنامه‌های عملیاتی امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در سال ۹۸ است. 

رئیس امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی، ساختار تشکیلاتی اداره امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری را تشریح و نحوه تأیید و تصویب طرح‌های دانش‌بنیان و مدل‌های مشارکت را بیان کرد.