امروز: سه شنبه 19 فروردین 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

حجت‌الاسلام ابراهیم‌زاده مطرح کرد: نقد و بررسی ۲ هزار جلد کتاب در سلسله مباحث گفتمان علمی انقلاب اسلامی

تاریخ خبر: شنبه 15 تیر 1398 - 11:12
تعداد بازدید: 81
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: دو هزار جلد کتاب در حوزه‌های مختلف برای نقد و بررسی در سلسله مباحث گفتمان علمی انقلاب اسلامی معرفی شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، حجت‌الاسلام امیر ابراهیم‌زاده در چهارمین نشست گفتمان علمی انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به میزبانی واحد تبریز اظهار کرد:  سلسله مباحث گفتمان علمی انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی چند استان که برگزیده سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی هستند، برگزار می‌شود.

وی افزود: بحث گفتمان علمی انقلاب اسلامی متشکل از سه ضلع انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم، دانشگاه آزاد اسلامی و آستان قدس رضوی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: این سه ضلع گفتمانی راه انداخته‌اند که  تقریبا ۲ هزار جلد کتاب تالیف شده در حوزه‌های مختلف که نوعا برگزیده جاهای مختلف و کتاب‌های سال هستند برای نقد و بررسی در دانشگاه‌ها معرفی شده‌اند تا استادان، کارکنان و دانشجویان با این مباحث آشنا شوند.

وی از برگزاری چهارمین جلسه از جلسات این گفتمان در استان آدربایجان‌شرقی خبر داد و افزود: سومین جلسه گفتمان در واحد تبریز با موضوع معرفی، بررسی و نقد کتاب وجوه سیاسی اسمای حسنی در حال برگزاری است و دیروز در واحد مرند گفتمان با موضوع بانکداری اسلامی برگزار شد که در واقع چهارمین سلسله جلسات این استان است.

ابراهیم‌زاده مولف کتاب وجوه سیاسی اسمای حسنی را معرفی کرد و گفت: حجت‌‌الاسلام بهرام دلیر عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گروه عرفان دارای دکتری علوم سیاسی و مدرس سطوح عالی حوزه علمیه قم است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی ناقدان این موضوع را معرفی کرد و افزود: ناقد اول حجت‌الاسلام سعید علیزاده دکتری فلسفه و کلام اسلامی و عضو هیئت علمی گروه فلسفه و کلام دانشگاه سراسری تبریز  است که  وی مسئول پیشین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه تبریز بود.

وی ناقد دوم این موضوع را معرفی کرد و افزود: دومین ناقد حجت‌الاسلام سعید نیازی مدرس فلسفه و کلام حوزه علمیه قم است که تحقیقات چشمگیری در زمینه مباحث انقلاب اسلامی و نجوم سالیان متمادی دارد.

ابراهیم‌زاده ابراز امیدواری کرد که  برگزاری این نشست‌ها موجب رشد و تعالی فکر و اندیشه بسترسازی مناسب برای تضارب آرا و اندیشه و افکار مختلف شود و فرصتی باشد تا نظرات در دانشگاه ارائه و مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در ابتدای این نشست به اهمیت موضوع گفتمان انقلاب اسلامی و حضور استادان و دانشجویان در این نشست‌های معنوی و علمی  تاکید کرد.

چهارمین نشست گفتمان علمی انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی  با حضور جمع کثیری از استادان و ناقدان در سالن شمس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد.