امروز: چهارشنبه 7 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

موسوی : دوره توانمندسازی استادان در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار می‌شود

تاریخ خبر: شنبه 15 تیر 1398 - 11:14
تعداد بازدید: 100
عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گفت: با هدف توسعه توان علمی اعضای هیئت‌علمی در زمینه‌های پژوهش و فناوری دوره توانمندسازی استادان برگزار می‌شود.

غفور موسوی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی واحد تبریز، درباره توانمندسازی استادان هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار کرد: حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با هدف توسعه و ارتقای توان علمی اعضای هیئت‌علمی آذربایجان شرقی در زمینه‌های مرتبط با پژوهش و فناوری دوره توانمندسازی استادان را تیر و شهریورماه سال‌ جاری برگزار خواهد کرد.

وی افزود: این دوره شامل کارگاه‌های متعددی است که به‌منظور آماده‌سازی استادان برای هدایت و ایجاد تغییر در برنامه‌های پژوهش و فناوری تشکیل می‌شود و هدف نهایی آن ارتقای قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و تقویت توانمندی‌های اعضای هیئت‌علمی دانشگاه در راستای بهبود فعالیت‌های پژوهشی و فناوری است.

مدیر خدمات پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز تصریح کرد: اعضای هیئت‌علمی می‌توانند در هریک از این کارگاه‌ها با توجه به علاقه و نیاز شرکت کنند و برای هر یک از این کارگاه‌ها گواهی شرکت صادر خواهد شد. دوره‌های توانمندسازی براساس نیازسنجی و به صورت مداوم در واحد تبریز طراحی و اجرا خواهد شد.

وی مطرح کرد: کارگاه‌های ایده‌پردازی تا ثبت، کارآفرینی، آشنایی با فرآیند دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری در دانشگاه، ارزیابی رتبه مجلات با استناد به شاخص‌های پایگاه‌های اطلاعاتی علمی، آشنایی با مصادیق تخلفات پژوهشی، نحوه استقرار سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه مبتنی بر الگوی استاندارد ISO۱۷۰۲۵، آشنایی با فعالیت‌های مجتمع مراکز تحقیقاتی از کارگاه‌های تیرماه جاری است.

موسوی از کارگاه‌های شهریورماه سال جاری نیز خبر داد و افزود: کارگاه‌های الزامات عملیات خوب آزمایشگاهی (GLP)، راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا، مدیریت پروژه، آشنایی با ثبت‌نام اعضای هیئت‌علمی در پایگاه‌های بین‌المللی و توانمندسازی پژوهش ویژه اعضای هیئت‌علمی گروه‌های علوم انسانی در شهریور برگزار خواهد شد.