امروز: جمعه 16 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

حجت‌الاسلام ابراهیم‌زاده مطرح کرد: خصوصیات یک کارگزار خوب از نگاه امام علی(ع)

تاریخ خبر: شنبه 15 تیر 1398 - 11:21
تعداد بازدید: 139
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، خصوصیات یک کارگزار خوب از نگاه امام علی(ع) را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز حجت‌الاسلام والمسلمین امیر ابراهیم‌زاده در آیین تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی با اشاره به فرمایش حضرت علی(ع) به مالک اشتر درباره انتخاب و گزینش کارگزاران گفت: امام علی(ع) می‌فریمایند: «ای مالک وقتی که به عنوان رهبر و حاکم سکان هدایت را در دست گرفتی باید توجه کنی که چگونه کارگزاران خود را انتخاب و گزینش کنی و آنها را مورد آزمایش قرار دهی. سپس در امور کارکنان بیندیش پس از آزمایش او را مسئول قرار بده و با میل شخصی و بدون مشورت با دیگران آنان را به کارهای مختلف وادار نکن، چراکه نوعی ستمگری و خیانت است».

وی  اضافه کرد: طبق فرمایش امام علی(ع) کارگزاران دولتی باید از میان مردم باتجربه، باحیا، از خاندانی پاکیزه، با اصل و نسب، باتقوا و سالم انتخاب شوند که در مسلمانی سابقه درخشان و اخلاق خوبی دارند. افرادی که طمع‌ورزی کمتر داشته باشند، به مسئولیت ارزش می‌دهند، نه اینکه از مسئولیت ارزش پیدا کنند. آینده‌نگری و برنامه‌ریزی از دیگر خصوصیات یک مسئول  است.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی براساس فرمایش امام علی(ع) در انتخاب کارگزار تصریح کرد: کارگزار با ایجاد انگیزه و تشویق کسانی که زحمات زیادی در قبال انجام امور محوله متحمل می‌شوند، کارها را بهتر پیش می‌برد. رفتار کارگزاران باید بررسی و نظارت شود تا کم و کاستی‌، نواقص و کوتاهی، رفع و عملکرد ایشان بهتر شود.

ابراهیم‌زاده، خصوصیات یک مسئول خوب را برشمرد و توضیح داد: مردم‌داری، نظارت بر فعالیت مدیران حوزه، مدیریت منابع، استفاده از سیاست تشویق و تنبیه و خیرخواهی مردم از برخی خصوصیات یک مسئول است.

وی عنوان کرد: برخورداری از تدبیر و حل مشکلات، امانتداری و عذرپذیری، نگاه مثبت به زیردستان خود، حراست از اموال، کوشا بودن، شجاعت و نترس بودن، صلابت و قاطعیت از دیگر خصوصیات یک  کارگزار است.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی ابراز امیدواری کرد که با عنایت خداوند متعال و تدبیر، عقلانیت، صبوری، تأمل و برنامه‌های کارشناسی شده همکاران، مشکلات موجود در دانشگاه‌ها به‌خصوص دانشگاه آزاد اسلامی تبریز رفع شود.

ابراهیم‌زاده در پایان از زحمات علیرضا بناپور و علیرضا دادجویان قدردانی و برای سعید نامور و مهدی زینالی آرزوی توفیق، موفقیت و سلامت کرد.