امروز: جمعه 3 بهمن 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

جوانپور عنوان کرد: تقویت روحیه ایثارگری جوانان با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

تاریخ خبر: شنبه 15 تیر 1398 - 12:13
تعداد بازدید: 157
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت:‌ با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت روحیه ایثارگری جوانان را تقویت می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور در نخستین نشست استانی مسئولان امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با گرامیداشت یاد شهدا و امام شهدا گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفته و در راستای تکریم و رسیدگی به امور شهدا، ایثارگران و خانواده‌ معظم آنان قدم‌های خوبی را برداشته‌ است.

وی گفت: دکتر ولایتی رئیس هیئت مؤسس و امنا و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نگاه ویژه‌ای به ستاد شاهد و ایثارگران داشته و بر ارائه خدمات مطلوب به جامعه ایثارگری تأکید دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با اشاره به اجرای قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران در آینده نزدیک گفت: در این قانون تمام خدمات مربوط به ایثارگران و خانواده‌ شهدا تشریح و آیین‌نامه‌ها شفاف‌سازی شده است. امید است با اجرای قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران، مشکلات مرتفع و شاهد افزایش رضایتمندی ایثارگران باشیم.

جوانپور به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و دانشگاه تأکید کرد و گفت: مطالعه و بازخوانی وصیت‌نامه و زندگی‌نامه شهدا، برگزاری یادواره‌ شهدا، اردوی راهیان نور، گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اجرای یادمان‌ شهدا و دیدار و تکریم خانواده‌ شهدا و ایثارگران از جمله اموری است که در ایجاد و تقویت روحیه ایثار و شهادت جوانان اثرگذار خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی بر ارزش والای خدمت‌رسانی به ایثارگران و خانواده‌ معظم آنان تأکید کرد و گفت: اکنون بیشترین تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند و این افتخاری برای دانشگاه است.

وی گفت: شهدا و ایثارگران با اخلاص و بزرگ منشی که داشتند به این مقام نائل شده‌اند. امید است با احساس مسئولیت و ادای دین به این عزیزان و با  خدمت‌رسانی هرچه بهتر به رسالتی که بر دوش داریم عمل کنیم و ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

در پایان این مراسم از مقام جانباز سرافراز سرتیپ دوم پاسدار سیدسجاد موسوی تکریم شد.