امروز: جمعه 16 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

جوانپور مطرح کرد: توسعه ارتباطات ایران و عراق با همکاری علمی و پژوهشی

تاریخ خبر: یکشنبه 30 تیر 1398 - 09:27
تعداد بازدید: 111
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: همکاری علمی، پژوهشی می‌تواند موجب گسترش و توسعه ارتباطات و همبستگی میان دو کشور ایران و عراق شود.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز عزیز جوانپور صبح امروز در آیین اختتامیه دوره‌های آموزشی علوم پزشکی دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اظهار کرد: خدا را شاکر و بسیار خرسندم که برای نخستین بار در کشور، نخستین دوره آموزشی تخصصی دانشجویان خارجی رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با موفقیت برگزار شد.

وی افزود: دو کشور ایران و عراق اشتراکات و مراودات فرهنگی، دینی و مذهبی زیادی با هم دارند. همکاری علمی، پژوهشی و تحقیقاتی از دیگر مؤلفه‌هایی است که می‌تواند موجب گسترش و توسعه ارتباطات و همبستگی میان دو کشور شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با قدردانی از امور بین‌الملل دانشگاه، استادان و کادر اجرایی دوره‌ها گفت: مطمئناً برگزاری این دوره‌ها با کم‌وکاستی‌هایی همراه بوده است. امیدوارم با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و با بهره‌گیری از پیشنهاد دانشجویان شرکت‌کننده، دوره‌های بعدی را پربارتر و بهتر برگزار کنیم.

جوانپور تصریح کرد: با در نظر گرفتن نقاط قوت دانشگاه‌های دو کشور، ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک شاهد تبادل دانشجو در رشته‌های مختلف باشیم.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه کرکوک عراق نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی قوی و توانمند است و از اینکه شرایط تحصیل دانشجویان ما در این دانشگاه فراهم شده از مسئولان آن به‌ویژه معاونت امور بین‌الملل دانشگاه تشکر می‌کنیم.

کامران حسین‌شکور درباره کیفیت مطلوب دوره‌ها اظهار کرد: مراتب تشکر خود را از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در راستای ارائه خدمات مطلوب علمی و پژوهشی و تکریم دانشجویان خارجی اعلام و از مسئولان، استادان و دانشجویان این دانشگاه برای بازدید از دانشگاه کرکوک دعوت می‌کنیم.

به گزارش آنا، نخستین دوره کارگاه آموزشی تخصصی علوم پزشکی ویژه دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با دانشگاه کرکوک عراق برگزار و با اعطای گواهی پایان دوره به همراه هدایایی به این دانشجویان به پایان رسید.