امروز: پنجشنبه 10 مهر 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی: رشد همه‌جانبه کشور در گرو توجه به علوم انسانی است

تاریخ خبر: یکشنبه 30 تیر 1398 - 09:49
تعداد بازدید: 135
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: راه‌حل همه مشکلات و پیشرفت و رشد همه‌جانبه کشور در گرو توجه به علوم انسانی است.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز عزیز جوانپوردر جلسه هم‌اندیشی استادان علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری که در سخنرانی‌های مختلف به‌ویژه در چند سال اخیر بر آن تأکید داشته‌اند، مسئله تحول در علوم انسانی و هنر و جنبش نرم‌افزاری در این حوزه است.

وی افزود: سکان‌دار پیشرفت مسائل علمی کشور رهبر معظم انقلاب هستند و هر پیشرفتی در عرصه علمی و فناوری کشور در سایه هدایت‌ها و رهنمودهای ایشان روی داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی  آذربایجان‌شرقی گفت: در راستای لبیک به مطالبات رهبر معظم انقلاب، معاونت علوم انسانی و هنر در دانشگاه آزاد اسلامی شکل‌ گرفته که مطمئناً با حضور حکیم توانا حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در رأس این معاونت شاهد تغییر و تحول در حوزه علوم انسانی و هنر خواهیم بود.

جوانپور تصریح کرد: یقیناً با مدیریت جهادی و حمایت‌های ویژه دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی از معاونت علوم انسانی، امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی بتواند به رسالت خود در این حوزه به نحو عالی به عمل کند.

وی مطرح کرد: الحمدلله کشور ما به پیشرفت‌های خوبی در حوزه فناوری دست‌ یافته و هرروز به‌سرعت مسیر تعالی را طی می‌کند؛ اما در حوزه علوم انسانی کارهای قابل قبولی انجام نیافته و شتاب علمی که باید در این حوزه باشد مشاهده نمی‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با بیان اینکه اکثر مشکلاتی که کشورمان با آن مواجه است، ناشی از بی‌توجهی به علوم انسانی است، گفت: این دیدگاه در جامعه ما وجود دارد که بسیاری از مشکلات کشور با پیشرفت در حوزه صنعت و فناوری حل می‌شود، غافل از اینکه راه‌حل غلبه بر مشکلات در همه حوزه‌ها و رشد، تعالی و پیشرفت همه‌جانبه کشور در گرو توجه به علوم انسانی است.

جوانپور اظهار کرد: ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و یکی از مهم‌ترین مسائل کشور ما مشکل مدیریتی است. اگر الگوی مدیریت اسلامی در جامعه پیاده‌سازی شود بسیاری از مسائل مدیریتی کشور برطرف می‌شود.

وی بیان کرد: همین‌طور بسیاری از معضلات و آسیب‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور در صورت توجه و به‌کارگیری راهکارهای ارائه‌شده توسط استادان حوزه علوم انسانی قابل حل است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: از استادان دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه در حوزه علوم انسانی انتظار می‌رود با همت و حضور فعالانه در رسیدن به وضعیت مطلوب و تعالی مدنظر مقام معظم رهبری در این حوزه گام بردارند.

جلسه هم‌اندیشی استادان علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی با حضور حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد.