امروز: جمعه 16 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

تازه‌های نشر دانشگاه آزاد اسلامی؛ کتاب «زیارت عاشورا در سیره فقها و بزرگان» برای چهارمین بار منتشر شد

تاریخ خبر: یکشنبه 10 شهریور 1398 - 13:35
تعداد بازدید: 95
کتاب «زیارت عاشورا در سیره فقها و بزرگان» نوشته کارمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برای چهارمین بار منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، کتاب«زیارت عاشورا در سیره فقها و بزرگان» تألیف حجت‌الاسلام ایوب نجفی‌سردرودی کارمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در پنج فصل تدوین شده و چاپ چهارم آن توسط انتشارات آوای منجی شهر قم منتشر شده است.

بخش نخست کتاب شامل روایات و اسناد زیارت عاشورا بوده و در بخش دوم نظرات فقها و علما و مراجع عظام تقلید درباره سند زیارت عاشورا آورده شده است.

در بخش سوم سیره عملی فقها و علما و بزرگان نسبت به زیارت عاشورا ذکر شده و در بخش چهارم از آثار و فواید زیارت عاشورا که به سبب توسل از طریق زیارت عاشورا و مداومت به قرائت مستمر و مداوم آن در کوتاه زمان نصیب علما و ابرار و مؤمنان شده، نقل شده است.

بخش پنجم که بخش پایانی کتاب محسوب می‌شود، مجموعه چهل حدیث در موضوع ارزش و مقام زیارت امام حسین(ع) در زمان‌های مختلف از حضرت رسول اکرم(ص) و حضرات ائمه هدی‌(ع) از کتاب شریف کامل الزیارات مرحوم ابن‌قولویه تقدیم به عاشقان حضرت خواجه عبدالله‌الحسین شده است.

کتاب‌ اذان ندای حق دیگر اثر حجت‌الاسلام ایوب نجفی‌سردرودی بوده که در سه نوبت به چاپ رسیده و چند کتاب از جمله ترجمه تکملة‌المنهاج آیت‌الله خویی و تطبیق آن با نظرات امام خمینی و  تألیف برکات نماز اول وقت و ... در مرحله چاپ است.