امروز: چهارشنبه 30 بهمن 1398 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

در گفتگو با روابط عمومی مطرح شد؛ جهش در صنعت چرم و کفش با ایجاد مدرسه علمی و مهارتی/ تربیت کارآفرین و تولید قابل رقابت

تاریخ خبر: یکشنبه 10 شهریور 1398 - 14:07
تعداد بازدید: 63
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: با راه‌اندازی مدرسه علمی و مهارتی چرم و کفش می‌توانیم با آموزش، برندسازی و تجاری‌سازی جهش قابل توجهی در این صنعت ایجاد کنیم.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریزعزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز درباره آخرین اقدامات این دانشگاه برای راه‌اندازی مدرسه علمی و مهارتی چرم و کفش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز بعد از بهره‌برداری از نخستین مدرسه عالی مهارتی رباتیک کشور اظهار کرد:‌ بعد از انجام موفقیت‌آمیز طرح پایش و ثبت آن در سایت این واحد دانشگاهی برای  نوآوری در صنعت کفش و چرم اقدام به راه‌اندازی مدرسه مهارتی کردیم.

وی افزود: در این راستا با شهرک کفش تبریز و اتحادیه کفاشان مذاکراتی انجام شده و در حال یافتن مکانی برای احداث مدرسه علمی مهارتی کفش و چرم هستیم تا با انجام مقدمات اولیه و کسب مجوز و افزودن دو رشته جدید در زمینه  طراحی کفش و چرم، این مرکز را راه‌اندازی کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز درباره روند راه‌اندازی مدرسه مهارتی چرم و کفش به آنا گفت: یکی از دلایلی که روند ایجاد مدرسه طول کشیده این است که ایجاد رشته‌های جدید، مدرسه مهارتی، مرکز تحقیقات، مرکز مهارتی و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه کفش و چرم مکمل همدیگر هستند و باید به ترتیب ایجاد شود که بدون هم تکمیل نخواهند شد.

جوانپور علت انتخاب تبریز برای ایجاد مدرسه مهارتی چرم و کفش را بیان کرد و گفت: به‌دلیل سابقه زیاد صنعت کفش و چرم و قدمت آن در تبریز و ضریب اشتغال، امکانات و کارخانه‌های بسیاری که در استان آذربایجان شرقی از گذشته وجود داشته، تبریز و دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد مدسه علمی مهارتی انتخاب شده است.

وی تصریح کرد: صنعت کفش و چرم تبریز در سال‌های اخیر از کشورهایی مانند ترکیه در زمینه تجاری‌ عقب افتاده و این کشورها اگرچه سابقه زیادی در مقایسه با تبریز در این صنعت ندارند؛ اما با بازاریابی و برندسازی مناسب توانستند پیشرفت خوبی داشته باشند بر همین اساس با راه‌اندازی مدرسه مهارتی چرم و کفش، آموزش، برندسازی و تجاری‌سازی می‌توانیم در همه ابعاد صنعت کفش و چرم و صنعت‌های وابسته به آن به‌ویژه صنعت کفش و چرم جهش قابل توجه داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز افزود: در مدرسه و مرکز علمی مهارتی کفش و چرم باید افرادی تربیت شوند که بتوانند هم اشتغالزایی کنند و هم کارآفرین باشند تا ارزش‌ افزوده افزایش یابد.

جوانپور با بیان اینکه در حوزه کفش مشکلات زیادی در بحث تولید و کیفیت داریم، مطرح کرد: تولیدات در صنعت کفش و چرم باید قابل رقابت با جهان باشد تا با برندسازی کفش تبریز و افزایش صادرات شاهد شکوفا شدن این صنعت در کشور باشیم.