امروز: جمعه 16 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

نامور خبر داد؛ پذیرش بدون آزمون دانشجو در ۸۲ رشته تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

تاریخ خبر: دوشنبه 11 شهریور 1398 - 16:44
تعداد بازدید: 119
دبیر ستاد اجرایی هدایت تحصیلی و جذب دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از پذیرش بدون آزمون دانشجو در ۸۲ رشته در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ خبر داد.

سعید نامور مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در گفتگو با روابط عمومی واحد تبریز درباره پذیرش بدون آزمون دانشجو در این واحد دانشگاهی اظهار کرد: ثبت‌نام از متقاضیان تحصیل در رشته‌های بدون آزمون مقاطع کار‌شناسی پیوسته و ناپیوسته واحد تبریز همزمان با سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده و داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در این واحد دانشگاهی می‌توانند در ۸۲ رشته تحصیلی در مقاطع کار‌شناسی پیوسته و ناپیوسته برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به محدود بودن مهلت ثبت‌نام، متقاضیان با مراجعه به سامانه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ac.ir   برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام اقدام و پس از مطالعه و کسب اطلاعات لازم در مورد رشته مورد علاقه خود در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم بعد از تهیه کارت اعتباری اقدام به ثبت‌نام در یک رشته‌محل اقدام کنند.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز تأکید کرد: داوطلبان باید قبل از ثبت‌نام در رشته یا واحد دانشگاهی مورد علاقه خود دقت لازم را داشته باشند؛ زیرا امکان ویرایش اطلاعات پس از ثبت‌نام قطعی وجود ندارد؛ اما در صورت تمایل می‌توانند با تهیه مجدد کارت اعتباری برای ثبت‌نام در رشته و انتخاب محل جدید اقدام کنند.

نامور گفت: امکان ثبت‌نام همزمان در گروه آموزشی مختلف(علوم تجربی، ریاضی و انسانی و ...) برای متقاضیان ادامه تحصیل در رشته‌های بدون آزمون فراهم شده است.

وی تصریح کرد: داشتن دیپلم کامل نظام قدیم و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه برای ثبت‌نام در مقطع کارشناسی پیوسته و یا داشتن مدرک کاردانی برای ثبت‌نام داوطلبان در دوره پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی ناپیوسته الزامی است.

دبیر ستاد اجرایی هدایت تحصیلی و جذب دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اظهار کرد: پذیرش دانشجو بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی، مبتنی بر محاسبه معدل کتبی دیپلم صورت می‌گیرد و این دانشجویان هیچ تفاوتی به لحاظ شهریه و یا امور آموزشی و مدرک دانش آموختگی با پذیرش با آزمون ندارند.

نامور افزود:‌ اکنون بیش از ۹۰ درصد از رشته‌های کار‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز بدون آزمون است و فقط در معدودی از رشته‌ها پذیرش با آزمون صورت می‌پذیرد.

وی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز نخستین و قدیمی‌ترین واحد دانشگاه آزاد اسلامی با دارابودن امکانات و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و کارگاهی، خوابگاه مناسب، ارائه انواع وام‌های تحصیلی، استادان مجرب، کیفیت آموزشی برتر، فضای آموزشی مناسب، سایت کامپیو‌تر  و بیش از ۵۰۰ نفر عضو هیئت علمی  پذیرای داوطلبان است.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز راه‌های ارتباطی داوطلبان ادامه تحصیل در این واحد دانشگاهی را عنوان کرد و گفت: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه به آدرس www.iaut.ac.ir و دریافت مشاوره تحصیلی رایگان به مراکز مشاوره دانشگاه مراجعه کنند و می‌توانند با شماره تلفن همراه  ۰۹۹۰۶۱۰۷۴۵۳ و یا شماره تلفن ثابت ۳۳۳۰۰۰۴۳ تماس حاصل کمرده و سؤالات خود را مطرح کنند.