امروز: چهارشنبه 7 خرداد 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

تأکید بر رفع ابهامات و شفاف‌سازی آیین‌نامه‌ها و مأموریت‌ها

تاریخ خبر: پنجشنبه 7 آذر 1398 - 09:47
تعداد بازدید: 69
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: «رفع ابهامات و شفاف‌سازی آیین‌نامه‌ها و مأموریت‌های دانشگاه موجب تسریع در پیمودن مسیر تحول دانشگاه می‌شود.»

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، عزیز جوانپور صبح امروز در دومین روز برگزاری نشست راهبری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و زنجان (منطقه ۳) اظهار کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی مدتی است که در مسیر تحول قرار گرفته است. باید با مطالعه سیاست‌های جدید دانشگاه و تلاش مضاعف وظایف خود را برای پیمودن این مسیر به نحو احسن انجام دهیم».

وی به نقش معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و بیان کرد: «قطعاً این دو مجموعه نقش بسزایی در هدایت و راهبری استادان و دانشجویان به سمت اهداف پیش‌بینی شده دانشگاه دارند».

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به شفاف‌سازی آیین‌نامه‌ها و مأموریت‌های دانشگاه اشاره کرد و یادآور شد: «از جمله مباحثی است در نشست راهبری معاونان پژوهش و فناوری و رؤسای باشگاه در این دو روز در واحد تبریز مطرح می‌شود، رفع ابهامات آیین‌نامه‌های مربوط و شفاف‌سازی مأموریت‌های دانشگاه است».

تحرک جدی در سیاست‌گذاری‌ها

در ادامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل عنوان کرد: «باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی همان‌طور که از نامش پیداست، باید یک محیط مفرح علمی باشد، قطعاً اگر دانشجویان و پژوهشگران در مکانی با نشاط به انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی مشغول شوند، نتیجه بهتری را کسب خواهند کرد».

اسحق رسولی افزود: «مشتاق تحرک جدی در سیاست‌گذاری‌ها هستیم، امیدواریم با تبیین آیین‌نامه‌ها و سیاست‌های دانشگاه در این نشست، مسیر تحول را هرچه سریع‌تر بپیماییم».

باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان از فعال‌ترین بخش‌های دانشگاهی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه هم با بیان اینکه مدیریت جدید موجب پویایی دانشگاه شده است، عنوان کرد: «دانشگاهی زنده و پویاست که به‌طور مرتب سمینارها، بازدید‌ها و کنفرانس‌های علمی و ... در آن برگزار شود و فعالیت‌های علمی و پژوهشی در آن مداومت داشته باشد».

محمود پوریوسف با اشاره به نگرش مثبت دکتر نگاهداری رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی به اهداف و سیاست‌های علمی و پژوهشی دانشگاه خاطرنشان کرد: «باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان یکی از فعال‌ترین بخش‌های واحد‌های دانشگاهی محسوب می‌شود و مراجعان آنها اکثر دانشجویانی هستند که صاحب ایده هستند و فقط برای درس‌خواندن وارد دانشگاه نشده‌اند؛ بنابراین باید زمینه برای فعالیت این دانشجویان فراهم و مسیر را هموار شود».

پاتوقی مفرح برای جذب دانشجویان

در ادامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان یادآور شد: «سختگیری‌هایی که مسئولان سازمان در قالب آیین‌نامه‌ها ابراز می‌کنند برای رؤسای دانشگاه‌هاست. مسئولان واحدهای دانشگاهی باید این سختگیری‌ها را در قالب برگزاری برنامه‌های علمی برای دانشجویان تسهیل کنند».

علیرضا فیروزفر ادامه داد: «باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی باید پاتوقی مفرح برای جذب دانشجویان دارای ایده باشد به‌طوری که دانشجویان خود مشتاق عضویت در باشگاه و فعالیت در آن باشند».

در ادامه جلسه، رؤسای باشگاه‌ پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و زنجان گزارشی از فعالیت‌های خود در سال ۹۸ را ارائه کردند.