امروز: پنجشنبه 10 مهر 1399 کانال تلگرام اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی عنوان کرد؛ مهارت‌آموزی دانشجویان رشته‌های فنی و غیرفنی؛ اولویت دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ خبر: چهارشنبه 27 آذر 1398 - 08:49
تعداد بازدید: 74
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: «قصد نداریم فارغ‌التحصیل بیکار و بدون مهارت تربیت کرده و تحویل جامعه دهیم. مهارت‌آموزی برای تمام رشته‌های فنی و غیرفنی در دانشگاه آزاد اسلامی در اولویت قرار دارد.»

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، عزیز جوانپور امروز در آیین تجلیل از پژوهشگران برگزیده دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی با گرامیداشت هفته پژوهش گفت: «هفته پژوهش فرصتی برای مرور و ارزیابی عملکرد یک ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پژوهش و فناوری است».

وی با بیان اینکه شورای پژوهشی استان آذربایجان‌شرقی در یک سال گذشته کارنامه مطلوبی داشته است، اضافه کرد: «این دانشگاه در  سال ۹۷ در جشنواره فرهیختگان موفق به کسب مقام برتر پژوهشی بین واحدهای دانشگاهی سراسر کشور شد».

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی با قدردانی از استادان و دانشجویان پژوهشگر عنوان کرد: «دستیابی به این موفقیت مهم حاصل تلاش جمعی است و دانشگاهیان در آن سهیم هستند».

جوانپور تصریح کرد: «برنامه‌های زیادی طی آذرماه امسال در دانشگاه اجرا شده است به عنوان نمونه  ۳۵ مورد سخنرانی علمی در گروه‌های آموزشی مختلف برگزار شده که نشانگر جریان داشتن پویایی و نشاط در دانشگاه است».

وی به رویکردهای جدید دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: «یکی از سیاست‌های مهم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در سال ۹۸ تحقق واقعی ارتباط دانشگاه با صنعت است».

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی بر ضرورت مسئله‌محور بودن دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: «یکی از اقداماتی که انجام شده، احصای مشکلات در صنعت چرم و کفش و درج آنها در طرح پایش است که انتظار می‌رود استادان و دانشجویان راه‌حل علمی برای رفع آنها ارائه دهند تا شاهد رشد و شکوفایی این صنعت باشیم».

جوانپور متذکر شد: «به زودی با اعتبار معاونت علمی و فناوری، «سرای نوآوری چرم و کفش» در دانشگاه آزاد مستقر می‌شود. «مرکز تحقیقات» کفش و چرم را در کنار سرای نوآوری راه‌اندازی می‌کنیم و «مدرسه مهارتی» کفش و چرم نیز بر این اساس مورد توجه قرار گرفته است و به‌زودی راه‌‌اندازی می‌شود، چراکه کفش تبریز به عنوان برند در دنیا مطرح است و باید به‌روزتر و باکیفیت‌تر این صنعت توسعه یابد».

وی توضیح داد: «در صنعت خودروسازی نیز چند طرح آماده بهره‌برداری است و به سمت تولید قطعاتی پیش می‌رویم که اکنون به دلیل تحریم وارد نمی‌شود».

شعار «ارتباط دانشگاه با صنعت» باید عملیاتی شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه شعار «ارتباط دانشگاه با صنعت» باید عملیاتی شود، تأکید کرد: «مهم‌ترین بخش یک کار تحقیقی و پژوهشی، عملیاتی کردن آن است».

جوانپور با بیان اینکه از طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه دانشجویان در زمینه‌های مختلف استقبال می‌کنیم، تبیین کرد: «در حوزه مبارزه مواد مخدر فعالیت‌های خوبی مبتنی بر پژوهش و شواهد علمی توسط استادان و دانشجویان گروه‌های آموزشی مربوطه انجام گرفته است».

وی با تأکید بر اینکه مهارت‌آموزی دانشجویان در تمامی رشته‌ها مورد توجه جدی قرار گرفته است، اظهار کرد: «قصد نداریم فارغ‌التحصیل بیکار و بدون مهارت تربیت کرده و تحویل جامعه دهیم. مهارت‌آموزی برای تمامی رشته‌های فنی و غیرفنی در دانشگاه آزاد اسلامی در اولویت قرار دارد».

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی مطرح کرد: «دانشجویان و استادان باید سعی کنند در هر گروه آموزشی در کنار پژوهش و تحقیق به حوزه فناوری نیز ورود پیدا کنند تا بتوانند گره‌گشای مشکلات صنایع مربوطه در جامعه باشند».

جوانپور گفت: «تحریم‌ها فرصتی برای اتکا به توانمندی‌ها و استعدادهای جوانان کشور بوده و فرصتی است که دانشگاه‌ها، پژوهشگران و نخبگان به‌صورت جهادی توان علمی خود را به منصه ظهور برسانند».

وی ابراز امیدواری کرد که شهر تبریز در حوزه پژوهش و فناوری پیشگام باشد و این با همت استادان و دانشجویان تلاشگر امکانپذیر است.